Už nejsem kluk. No a co?

Když Karel Gott v 70. letech minulého století tklivě zpíval „Když jsem já byl tenkrát kluk“, byla jsem malá holka. A tahle písnička ve mně vyvolávala teskný pocit, že asi „až už jednou nebudu holka“, bude stát život za starou bačkoru. 

Jako Karel Gott

Docela dlouho mi tenhle blbý program vydržel :-(, ale naštěstí „na kolena středního věku“, tedy ve 44+, jsem se rozhodla, že „než umřu“, začnu si všechny svoje sny důsledně plnit.

Co se i Vám může podařit, když se ROZHODNETE přestat se nechat vláčet okolnostmi a začít si tvořit svůj život hlavně vlastníma rukama a hlavou? Pro inspiraci, co se zatím povedlo mně:

Můj sen č. 1? „Slavná spisovatelka“

 •  Proč to doteď nešlo a čeho jsem se bála? Za totality to nebylo „pořádné zaměstnání“ a myslela jsem si, že bez protekce neprorazím, takže jsem sen odložila „na neurčito“.
 • Co jsem s tím udělala TEĎ? Začala jsem psát s chutí články na blog, později e-booky a mám rozepsanou i tištěnou knihu, protože dneska už si knížku můžete vydat i prodat sami, aniž by to někdo musel schvalovat.
 • Za motivační projekt Osvoboďte Lva! jsem se stala FINALISTKOU ŽENY ROKU 2016 a získala jsem 3. místo v kategorii internetových projektů. To mi otevřelo dveře k následným prestižním spolupracím… Cesta od neznámé a „nic-ne-umějící“ holky k tomuto významnému poKROKu mi trvala přesně 2 roky.
 • Prostor na svém blogu Placen za svou existenci k vyprávění mého inspirativního Lvího příběhu úspěchu mi tehdy dal přední online podnikatel a stratég Pavel Říha. Jen za prvních 5 dnů se článek přečetl 2000x a blíží se 10.000 přečtení…

Výstřižek PZE host clanek

 • Vystupovala jsem jako přednášející host na úspěšném transformačním semináři Jany Bártíkové Žij svou jedinečnost. Dala mi svoji důvěru přesto, že mě nikdy neviděla a neslyšela mluvit na veřejnosti a přesto si na mě troufla vsadit 🙂 Nezklamala jsem ji.

Jako Karel Gott

Můj sen č. 2? „Točit filmy“

 • Proč to doteď nešlo a čeho jsem se bála? Necítila jsem se na producírování před kamerou „dost krásná“ a na rozdávání rozumů za kamerou dost chytrá. Ano, opravdu jsem předpokládala, že herečky musejí být krásné a režiséři jen mužského pohlaví. 😀

Můj sen č. 3? „Smět si hrát“

 • Proč to doteď nešlo a čeho jsem se bála? Dospělí lidé si přece už nehrají, že 😉 Jak by to vypadalo? Nebo, když už si hrají, měli by si hrát tajně, a stydět se za to.
 • Co jsem s tím udělala TEĎ? Na profesní síti LinkedIn jsem představila plyšového Lva Murafu jako svého plnohodnotného týmového parťáka. To si přede mnou nikdo netroufl 😀 😀 😀 , ale zároveň to všichni přivítali s nadšením a začali si hrát se mnou. Bylo a je pro mě velkou zábavou pozorovat, jak vracím „hravé myšlenky“ do hlav seriózních manažerů, ekonomů, právníků, personalistů a dalších odborníků. Edit 27.4.2017: V Praze jsem se naživo setkala s charismatickým Milošem Tomanem, tvůrcem koncepce intuitivního marketingu, autorem mnoha odborných knih, předním odborníkem na malé a střední podnikání, člověkem s obrovským rozhledem a moudrostí, jehož biografie je zařazena v prestižní encyklopedii Who is…(v České republice) a který od začátku Lvího projektu podporuje moji vizi. Byl to pro mě zážitek srovnatelný s audiencí u britské královny 🙂 Představte si, že tak významný člověk se vám kvůli „plyšovému Lvu“ nejen nesměje, ale ještě se k vám chová laskavě a neobyčejně zdvořile…

Můj sen č. 4? „Pořádné hřiště“

 • Proč to doteď nešlo a čeho jsem se bála? Nevěděla jsem, jak na to. V „online“ době je nejlepším „hřištěm“ pořádný web. Ale, kde takový vzít?
 • Co jsem s tím udělala TEĎ? První web jsem si nakonec postavila sama. A to i přesto, že vůbec nemám technické myšlení. Tak dlouho jsem zkoušela a hledala různá náhradní řešení, až se mi podařilo vybudovat chytrý webík zdarma, který dokonce začal prodávat! Následně jsem sebrala Lví odvahu, s tímto svým vypiplaným „dítětem“ jsem se ve jménu podstatně většího uživatelského i administrátorského komfortu rozloučila a nahradila jsem ho profesionálním řešením. Díky tomu dnes mám opravdu „vytuněný“ Lví web, který návštěvníkům přináší radost i mnoho užitečného.

Můj sen č. 5? „Nevzít si zkušenosti do hrobu“

 • Proč to doteď nešlo a čeho jsem se bála? Nikdy jsem nechtěla být „učitelem“ či „lektorem“. Tedy, chtěla, ale opakovaně přednášet pro pár lidí mi vždycky přišlo neefektivní. Líbila se mi v dětství jedna sci-fi povídka, v níž děti nechodily do školy 😀 , ale zapnuly si učitele v televizi. Jéé, to kdyby šlo!

A jaké jsou Vaše sny?

A hlavně, co s nimi plánujete udělat? Pokud nemáte odvahu si je začít plnit, pomocnou Lví tlapu k tomu najdete na restartovním kurzu „7 KROKů, kterými osvobodíte Lva v sobě a začnete žít své sny!“ nebo v tematických vedených minikurzech.

tlacitko-no-chci-vedet-vic

Jolana Fišerová

PS: Takže, když to shrneme:

 1. Jestliže jsem svým dosavadním snům dokázala dát reálnou podobu já, ačkoliv mi nikdo neukazoval cestu a nejistil mi záda, dokážete to Vy s podporou a informacemi taky!
 2. Já mám v podstatě „hotovo“ a mohla bych s klidem „zaklepat bačkorama“, ale ještě se mi nechce 😉 Zalíbilo se mi posouvat hranici „nejde“ a „já bych nikdy“. „My only limit is the sky“ a „Life is grand, life is great, life is good, life is beautiful“ :-), jak se zpívá v jedné z mých oblíbených „nakopávacích“ písniček. A dneska už ani to „nebe“ mě nelimituje 🙂 Co vás?

Nechcete si taky splnit svoje sny, i když už NEJSTE kluci a holky, prostě DNESKA?

Reakce na článek na sociálních sítích:

„Jste úžasná! Nikdy není pozdě na to vydat se na cestu za svými sny. Přitom to je tak jednoduché. Ano, ten první krůček bývá vždy nejtěžší, poté „rozjet ten vlak“ taky není to nejlehčí, ale už jen to odhodlání něco začít dělat pro své sny, je daleko lepší než-li bědovat nad tím, jak nám se nedaří a my to nedokážeme. Rád si pročtu Vaše články. Jsem vděčný za každého člověka, jako jste VY :-)“ Michal Wolf Frank, facebook

„To je skvělá inspirace! 🙂 Díky.“ Mirka Moksha, facebook

„Nádhera…“ Monika Slobodníková-Radičová,  facebook

„Skvělé, jedinečné, nádherně napsané… !!!!“ Miloslava Lorincová, facebook

„Jolano, lesknou se mi oči a nemám slov. Má to „hlavu a patu“, všechno skvěle provázané – texty s videem – záložka je sice prkotina, ale MOC potěší každého, kdo si do knížek lepí barevné lístečky 😀 Za dva měsíce co „Tě znám“ ses obrovsky posunula. A nepřekvapí Tě, že nejsilnější je pro mě tohle: nejprve zachraňte sebe, a pak uvidíte, co dál 🙂 Těším se na další poKROKy.“ Ája Černá, facebook

Jolana Fišerová
Inspirátorka vědomé RADOSTI a autorka KOUZELných Lvích strategií osobního rozvoje. Finalistka prestižní soutěže Žena roku 2016. Ukazuje na konkrétních příkladech, že často #reseniexistuje, pokud jsme ochotni změnit úhel pohledu, a že je možné radovat se a žít naplno za všech okolností. Propojit se s Jolanou je možné na Lvím webu , na Lvím instagramu, na Lvím youtube kanále, na Lví FB stránce PoKROKovnik a v FB skupině Vděčnost a další cesty k radosti .
Komentáře

Přidat komentář