„Když ty už jsi o tolik DÁL!“

„Život může být složitý a
postupně se ještě víc zkomplikovat,
nebo může být prostý a
postupně se ještě víc zjednodušit.“
Deepak Chopra

Před 3 lety jsem byla na přesně stejné startovní čáře, jako vy, kteří dnes se mnou konzultujete svoje životy. Nečekaně jsem dostala výpověď z práce a ve 44 jsem už byla pro konvenční pracovní trh „stará“ a současně „překvalifikovaná“.

Bolelo mě to, uráželo, cítila jsem „nespravedlnost“, strach z nezajištěné budoucnosti (neměla jsem žádné finanční rezervy, žádného „spoluplátce nájemného“, přišla jsem prakticky o všechny dosavadní „přátele“ a nikdo mimo uzavřený obor dosavadního působení mě neznal) – ale současně jsem se ROZHODLA, že ničím z toho se nedám otrávit a ZASTAVIT.

Že situace, v níž jsem se „ocitla“, už bude POSLEDNÍ, do které jsem se ještě dostala „řízením osudu“. Že už nikdy nenechám nikoho a nic JINÉHO utvářet MŮJ příběh.

SpoluKROKy v přímém přenosu

Navíc mě napadlo, že když už tu cestu „z nuly na sto“ stejně musím ujít, tak že by mohlo být moje poznání užitečné i ostatním. A já jsem plánovala učit se zase od vás…

A tak jsem založila projekt PoKROKovnik pro poKROK KROK po KROKu a vyzvala jsem vás ostatní, abyste mě nejen sledovali, ale abyste se přidali. Těšila jsem se na win-win výhody SPOLEČNÉ cesty, VZÁJEMNÉ inspirace a podpory, živé a otevřené komunikace a oboustranného SDÍLENÍ zážitků a zkušeností…

Spoluprací se totiž jednotlivé vnitřní Lví síly nesčítají, ale násobí a celkově všichni získají více, než vložili (a než by získali dosahováním téhož cíle samostatně).

ALE…

Mnozí z vás mě skutečně poctivě sledují už celé ty 3 roky, ovšem jen pasivně a JEDNOSTRANNĚ. A občas si toužebně – a podle jejich slov někdy i s trochou závisti – povzdychnou: „Ty se máš! Ty už jsi TAK daleko! A já jsem pořád tam, co jsem byl/a.“

Ano, to je logické. Stojíme-li na místě a „rozmýšlíme se“ a „odhodláváme“, že „už brzy“ a „už příště“ také vyrazíme, tak bohužel technicky vzato zatím stále zůstáváme na startu. Není sice malých KROKů, ale když neděláme ani ty, tak se nemáme JAK posunout.

Zatímco ostatní mezitím pádí kolem nás…

Tam, kam jste dříve nechtěli jít současně se mnou, šla jsem tedy sama 🙂 I dnes mám sice ještě rezervy a velký prostor pro vývoj a růst – ovšem v čem jsem už stihla poKROČit hodně, je způsob uvažování. „Nejde“ pro mě znamená „Aktuálně nevím, jak by se to dalo vyřešit, musím tedy nejprve zjistit ještě další možnosti.“, nikoli „Je to neřešitelná situace a jediné, co můžu, je být z ní zoufalý.“.

Vy se na překážky díváte jak?

DNESKA na to není vhodný den…

Rozumím. V pátek chcete mít od všeho pokoj, o víkendu odpočívat a přes všední dny není na nic čas. A v pátek a o víkendu či o dovolené…

Nechce se vám začít, protože podvědomě vnímáte, jak dlouhou a často i náročnou cestu byste museli ujít, kdybyste chtěli být také tam, co dnes já (jak si to ostatně často přejete). Jenže i já jsem musela a musím investovat SPOUSTU času, sil i peněz do tvorby lepšího života, než jaký mi kdysi nadělily normalizační sudičky.

Taky hraju „jen“ s kartami, které mi „tam nahoře“ rozdali, a vězte, že moc dobré nebyly a kdekdo by s nimi zděšeně či s odporem mrsknul pod stůl.

Zkrátka, chcete-li něco ZMĚNIT, musíte to ZMĚNIT. Vy. Klidně s podporou, ale AKTIVNĚ. A ano, bude vás to také stát to, co mě a ostatní, kteří se dokázali vymanit ze svých původních bludných kruhů:

Musíte se ZBLÍZKA podívat na ty nejhorší kostlivce zpod pohovky. Na svoje nejhorší vlastnosti a stíny. Na svoji nerozhodnost a neschopnost. Čelit dočasně JEŠTĚ HORŠÍMU marastu, než v jakém jste teď, dočasně ještě větší bolesti, samotě a trapnosti. Protože jen sundáním vyšívané dečky z odpadkového koše a jeho vynesením a vydrhnutím rejžákem to zevnitř přestane tlít a smrdět.

neobejdete to žádným zázrakem, ani si zlepšení „nevyčekáte“, „nevydoufáte“ nebo „nevyzasloužíte, protože jste fajn“.

Říkáme si to na Lvím webu často, i když to slyšíte tak neradi 😉

Čím později vyKROČíte,

tím větší náskok mi dáváte a tím větší propast mezi námi vzniká. A protože čím víc jsme „vpředu“, tím rychleji rosteme, může se stát, že za půl roku už si třeba vůbec neporozumíme. A už se ode mě nenaučíte nic, protože když neumíte (obrazně řečeno) ještě dobře počítat do 7 (KROKů), tak pak na „integrály“ (připravovanou Lví zrcadlovou stezku) budete koukat s otevřenou pusou…

Pokud se i vás tahle situace týká: 3 roky, které jste mohli už jít dávno se mnou a dalšími, jste si nechali jen tak utéci. 3 roky života, během nichž jste neudělali žádný poKROK… Připočtěte k tomu i všechny roky PŘED vznikem Lvího webu a také ty roky, které ještě promrháte v budoucnu, pokud TEĎ nic nezměníte.

Jaký z toho máte pocit?

V tomto kratičkém videu vysvětluji, co se vám velmi pravděpodobně stane, když na svůj život budete dál kašlat:

 

Nebo nebudete?

Jolana Fišerová

PS. A ještě jedna možnost jako bonus.  Můžeme vás NASTARTOVAT. Udělat za vás ten nultý KROK. V novém projektu Harmonie bez hranic (vznikl ve spolupráci s certifikovanou terapeutkou Janou Svobodovou) ve váš prospěch využijeme účinků energizačních metod a podpoříme vaši ochotu a schopnost něco se svým životem udělat.

Ale ani v tomto projektu se nedějí zázraky (tedy dějí, ale nikoli ty falešné). Výraznějších a trvalejších výsledků dosáhnete tehdy, když se na svůj nový prima život budete ladit spolu s námi. Jak, to vám samozřejmě řekneme.

Jolana Fišerová
Inspirátorka vědomé RADOSTI a autorka KOUZELných Lvích strategií osobního rozvoje. Finalistka prestižní soutěže Žena roku 2016. Ukazuje na konkrétních příkladech, že často #reseniexistuje, pokud jsme ochotni změnit úhel pohledu, a že je možné radovat se a žít naplno za všech okolností. Propojit se s Jolanou je možné na Lvím webu , na Lvím instagramu, na Lvím youtube kanále, na Lví FB stránce PoKROKovnik a v FB skupině Vděčnost a další cesty k radosti .
Komentáře