Jak se konečně naučit anglicky aneb Polyglotem přes noc

Dobrá, možná nikoli hned „polyglotem“ (člověk, ovládající mnoho jazyků), ale zatím jen „bilingvistou“ (člověk hovořící dvěma jazyky). A ne úplně „přes noc“, nicméně za zlomek času, který je na to obvykle potřeba.

V tomto článku popisuji detailně svoji vlastní cestu (učiněnou na podzim 2014, ale vše zde popsané stále platí) od hlubokého odporu k cizím jazykům až po porozumění principům angličtiny a k zamilování (!) se do ní. A také k obrovskému zvýšení sebevědomí, které mi následně umožnilo vybudovat celý projekt Osvoboďte Lva! a stát se za něj finalistkou soutěže Žena roku 2016

Žena roku 2016 AFO Anglicky Fantasticky

Přečtěte si teď o všem fascinujícím
ZE ZÁKULISÍ MÉHO PŘÍBĚHU
od nenávisti k totálnímu okouzLEVení,

ať se při dalším otevření unikátního AFO můžete rozhodnout,
zda chcete prožít totéž i vy 🙂

Každý, takže i já aneb Kouzlo začíná

Rozhodla jsem se, po letech a desetiletích anglické negramotnosti, že svoje prokletí ZMĚNÍM.

Jak?

Nejprve přijmu za svou myšlenku, že i já mohu ovládat cizí jazyk. A to i když jsem si až dosud myslela, jaký jsem totální jazykový antitalent.

(A NEJSEM?????)

A pak se do studia cizího jazyka pustím skutečně efektivně.

(Hahahahaha, no, to bych chtěla FAKT VIDĚT!)

A tak to dokážu.

(Další záchvat hysterického smíchu.)

Ne, nehráblo mi. Ale přihlásila jsem se tehdy do unikátního online kurzu Anglicky Fantasticky (AFO) kouče, hypnoterapeuta, kouzelníka a experta na zrychlené učení a zlepšování paměti, autora bestselleru Ovládněte svůj mozek, Libora Činky.

Libor Činka úspěchy absolventů svých programů a tréninků už 20 let prokazuje v praxi svou hypotézu, že náš mozek je vysoce výkonným počítačem, ke kterému stačí přistoupit podle pravidel, která využívá podvědomí, pravá mozková hemisféra, a jejich výkonnost se zmnohonásobí.

A co je nejlepší 🙂 – to vše nezávisle na věku či vzdělání.

Podle Libora Činky lidé, kteří si dokáží rychle zapamatovat extrémní množství informací, mají stejný mozek jako kdokoli z násrozdíl spočívá ve způsobu myšlení a zapojení schopností celého mozku.

Neboli, když se začneme učit JINAK, CHYTŘE – tak my sami nepotřebujeme být nijak talentovaní, a přesto jsme schopni se leccos naučit.

PoKROK KROK po KROKu

Kurz Anglicky Fantasticky online (AFO) je 8týdenní, a intenzivní – to znamená každý den se zpřístupní příslušná část výukových materiálů. Je to velmi promyšlený a propracovaný kurz ve stylu KROK po KROKu. Navíc je to nesmírně zábavné 🙂 – protože hlavním důvodem, proč jsme se ve školách a v jazykovkách jazyk(y) pořádně nenaučili, je, že to byla vždy obrovská nuda a pruda.

Dělám, co mám

Abych maximalizovala efektfantastické angličtiny“, rozhodla jsem se hned na začátku, že v rámci kurzu budu dělat úplně všechno tak, „jak Libor řekne„, i kdyby se mi to zdálo sebedivnější nebo sebezbytečnější, z jednoho prostého důvodu: ON anglicky UMÍ, já ne. Takže na rozdíl ode mě asi VÍ, jak na to, abych to uměla i já (a když se mu do toho budu plést svými „ještě chytřejšími postupy“, tak nebudu anglicky umět dál). A Libor zdůrazňuje lehkost, hravost, postupnost, trpělivost (která přináší růže 🙂 ).

AFO Anglicky Fantasticky

Moje AFO zážitky v přímém přenosu

1.-3. den:

Pohybuji se někde mezi (pozitivním) šokem, gulášem, nadějným šrotováním v hlavě. Nic „neřeším“ „za Libora“ (viz předchozí odstavec), jen postupuji přesně podle instrukcí. Obdivuji mimořádnou propracovanost systému (byť ho nejsem schopná posoudit „do hloubky“, ale i tak „po povrchu“ mě to fascinuje).

AFO Anglicky Fantasticky

Ukázka z kurzu Anglicky Fantasticky online 1

4. den:

Ráno se probouzím, a ještě v polospánku mi začínají sama od sebe naskakovat v hlavě některá slovní spojení  🙂 a to jsem s výukovými materiály dle instrukcí dosud skutečně jen „zacházela“, nijak jsem se nesnažila si něco „zapamatovat“.

Hrajeme si se slovy – moc mě to baví, ale samotnou by mě to nikdy nenapadlo; připadala bych si “nepatřičně”, nemít “alibi”, že jsem tu „hraní a blbnutí“ dostala “za seriózní úkol” 🙂 Nikdy bych si nemyslela, že se budu TĚŠIT!!! na „učení se jazyku“.

Jsem ročník 1970, prošla jsem nezapomenutelnými školními učebnicovými a následně mnoha draze placenými „kurzovými“ texty ve 3 světových řečech, které se mi ovšem vryly do paměti pouze emocionálně (buď jsme je nenáviděli, nebo se jim smáli), rozhodně mě nikdy nenaučily žádný cizí jazyk používat.

Na základě toho jsem „pochopila“, že jsem prostě jazykový antitalent (a také mi to „potvrzovali“ všichni moji učitelé) a na jazyky nakonec rezignovala…až do setkání s „fantastickou angličtinou“ 🙂

AFO Anglicky Fantasticky

Ukázka z nejnovější verze Anglicky Fantasticky online 1

5. den:

Uf muf, teda. Vybavuje se mi (z pohádky Lotrando a Zubejda) „Teď si možná říkáte: To už není žádné šolíchání, teď už Lotrando setsakramentsky pracuje…“.

Při čtení zejména některých slov si málem překusuju jazyk, ale přesto to nevzdávám. Oceňuji, že ke každé pracovní části máme detailní instrukce včetně toho, kdy a jak se máme pochválit 🙂

Libor stále zdůrazňuje, že je důležité všímat si nikoli toho, co ještě neumíme, ale naopak toho, co už umíme, děláme lépe než dříve.

I kdyby to bylo vždy jen o KROK.

AFO Anglicky Fantasticky

Ukázka hypnotické části kurzu Anglicky Fantasticky online 1

6. den:

Angličtina už mi pomalu „leze i ušima“, ale pořád je to neskutečně zábavné.

Každé ráno se nemůžu dočkat, až si otevřu zadání pro dnešní den (systém postupného odkrývání „okýnek adventního kalendáře“ je primitivní, ale účinný 🙂

Předpokládala jsem původně, že mě to po třech dnech přestane bavit jako všechny dosavadní „zábavné“ učebnice angličtiny, co jsem je doma nastřádala za léta marných pokusů dostat se za magickou hranici jediné věty, kterou jsem až dosud uměla říct plynule anglicky:

„We have no unemployment in our country because we have socialism.“

z úst slavného Mr. Prokopa z Angličtiny pro jazykové školy.

Pak ještě znám z období „jazykových kurzů“ tři další užitečná slova: „cabbage“ (zelí), „concrete“ (beton) a „ant“ (mravenec). Je sice pravda, že jsem již několikrát měla příležitost okouzlit společnost ode mě neočekávanou znalostí slova „beton“ v angličtině, ale mnohem častěji jsem si s těmito slovy a větou v rozhovoru  vystačit nedokázala.)

AFO Anglicky Fantasticky

Nyní jsem se naučila novou úžasnou větu „It is important to believe in yourself.“ (Je důležité si věřit.), kterou jsem ve své paměti radostně nahradila Mr. Prokop´s statement 🙂

Now – jak se zpívá v motivační kurzové písničce – my living out my dream with my hopes up high My only limit is the sky and Life is grand, life is great, life is good, life is beautiful 🙂

A možná že ani to „nebe“ mě nelimituje 🙂

A vás?

The King’s Speech

Na závěr dne si pouštím – v originále!!! – Královu řeč (The King’s Speech). A ačkoli se tam nevyskytuje (nebo jsem ho tam nezaznamenala) žádné ze slovíček zelí-beton-mravenec, tak přesto celému filmu až na výjimky výborně rozumím!!!

AFO Anglicky Fantasticky

Na to, že jsme s fantastickou angličtinou začali v pondělí lehkým oťukáváním, tak je to na being proud of me! I s přihlédnutím k tomu, že jsem film už před časem 2x viděla – nadabovaný a s titulky a že se v něm mluví krásnou zřetelnou pomalou spisovnou a jednoduchou britskou angličtinou.

Když si představím, že máme za sebou teprve první týden z osmi 🙂 tak na konci kurzu ze mě bude native speaker 🙂

Jolana Fišerová

PS: Co z toho plyne pro Vás? Opět to dokazuje, že věci, když se postupuje KROK po KROKu, efektivními metodami a hlavně bez zbytečných předsudků, jdou. A že když jsem to dokázala já, tak to dokážete i Vy!

POZOR, PAST!

Autor o metodě: „Koupím ji za šesti až sedmicifernou částku.“

„MÁTE MÉ SLOVO. Slib, že neexistuje metoda, která by Vás naučila za stejnou dobu více než AFO. Pokud bych se mýlil, přijďte, dokažte a koupím ji za šesti až sedmicifernou částku.“
Libor Činka – vizionář,
kouzelník, vynálezce, kouč, hypnoterapeut,
autor bestselleru Ovládněte svůj mozek,
specialista na zrychlené učení

Jdete do toho taky?

Pokud do POZNÁMKY u objednávky kurzu Anglicky Fantasticky
(až bude znovu otevřený)
připíšete

Chci bonusy od Jolany Fišerové

(a ozvete se mi pro bližší domluvu na mail jolana@jolanafiserova.cz),
přidám vám jako partner projektu Anglicky Fantasticky ke kurzu AFO 1 či 2

speciální intenzivně motivační a podpůrný
„mluvicí“ balíček

v hodnotě 2.600 Kč ZDARMA,
obsahující:

♥ mailový kurz s minividei Mluvte jazykem radosti ♥

AFO Anglicky Fantasticky

♥ program Lví puzzle úspěchu 1 pro likvidaci
neviditelných omezujících názorů ♥

AFO Anglicky Fantasticky

♥ Lví motivační taháky 6ks ♥

AFO Anglicky Fantasticky

♥ karty Lví síly 66 ks ♥

AFO Anglicky Fantasticky

♥ Deník vděčnosti + afirmace ♥

AFO Anglicky Fantasticky

(pokud už něco z toho máte, domluvíme se na jiném vhodném e-booku či kurzu zdarma).

A samozřejmě ♥ skvělé „anglické fantastické“ Lví záložky
z limitované série:

AFO Anglicky Fantasticky

♥ Chci do kurzu s Jolčou!

 

BONUS – Další supernápady!

Další hravé formy učení se cizím jazykům z mé vlastní zkušenosti:

  • Pusťte si film (v příslušném originále) a „převtělte se“ do role, která je vám sympatická (nebo si tam přimyslete vlastní).
  • Můžete též konverzovat s šarmantním virtuálním společníkem (rodilým mluvčím).
  • Nebo se „přesunout“ ve své mysli do příslušného jazykového prostředí. Iluzi dotvoříte pouštěním si nahrávek/písní/filmů v polohlasitosti, určené k pouze podvědomému vnímání, četbou knížek/novin/časopisů.
  • Sám se sebou můžete mluvit (a přemýšlet) v daném jazyce (např. při sestavování nákupního seznamu nebo při vaření 🙂 ).
  • Po bytě si můžete nalepit různé nápisy/citáty/výzvy/afirmace (v daném jazyce) – např. na ledničku umístíte „V této ledničce se nalézají pouze zdravé a chutné potraviny.“
  • Můžete si také prohlížet na počítači vhodné jazykové stránky (třeba s gramatickými jevy) a stahovacím kablíkem si přitom informace pomyslně stahovat „do hlavy“.

Čím bláznivější nápady vás napadnou, tím lépe! 🙂

Pusťte si taky naše milované kurzové motivační písničky:

You could be larger then life

Life is beautiful

Walk through life

AFO Anglicky Fantasticky

Jolana Fišerová
Inspirátorka vědomé RADOSTI a autorka KOUZELných Lvích strategií osobního rozvoje. Finalistka prestižní soutěže Žena roku 2016. Ukazuje na konkrétních příkladech, že často #reseniexistuje, pokud jsme ochotni změnit úhel pohledu, a že je možné radovat se a žít naplno za všech okolností. Propojit se s Jolanou je možné na Lvím webu , na Lvím instagramu, na Lvím youtube kanále, na Lví FB stránce PoKROKovnik a v FB skupině Vděčnost a další cesty k radosti .
Komentáře

Přidat komentář