Úspěch je to, co za úspěch považujete vy!

Už jste to zkusili, a úspěch se nedostavil.
Už jste to udělali 41x, a úspěch OPĚT nikde.
Už jste to provedli 385 různými způsoby, a úspěch…pořád nic.

Hm, a je vůbec úspěch o VÝSLEDKU?

Znáte tenhle rozhovor?
Úředník: „Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat. Nějaký Graham Bell.“
Co byste tak ještě… Heuréka! Konečně!!!
Úředník: „Edison. Teď tu byl. Nic jiného nemáte?“
Cimrman: „Tak, měl bych, ale nevím…“
Úředník: „No ukažte to! Co to je?“
Cimrman: „Dvoudílné plavky.“
Úředník: „Vidíte, aspoň něco! J. Cimrman. Jedny plavky, dvoudílné.“ 
úspěch je radost

Hm, je tedy úspěch o VYTRVALOSTI?

Tak jinak…

Nevzdávejte se! Úspěch na vás čeká! Pusťte se, navzdory všemu-proti-vám-spolčenému, znovu po miliónté, do práce.  Jednou přijdete s opravdovou peckou!!!

Nobel: „Tato trhavina má třikrát až čtyřikrát vyšší trhavý účinek než střelní prach…“
Úředník: „Střelní prach, a ještě vaše jméno?“
Nobel: „Alfred Bernhart Nobel.“
Úředník: „Alfred…“
Cimrman: „Pište si! Vynalezl jsem dynamit!“

A do háje!

STOP!

Nebo je to s tím úspěchem
ještě jinak?

Možná úspěch NENÍ jen o prvenství patentu na dynamit či Nobelově ceně za výzkum radioaktivity, ozdobných tabulích na rodných domcích, pojmenování ulic a hvězd, vstupu do (nenáviděných) učebnic a slavnostním pochování na Vyšehradě nebo pod kopulí pařížského Panteonu.

úspěch je radost

Zní to divně, ale co když úspěch někdy je i aktuálně nerealizovat  svoje ušlechtilé úmysly a říci si po věcném zhodnocení situace na rovinu už  doma, že vyrazit na tohohle draka a v tuhle chvíli je konkrétně pro mě NE-smysl?

Vyplatí se mi úspěch?

Vyplatí se nasazovat život za princeznu, kterou mi pak na další desítky let uvážou na krk, protože dobrovolně ji nikdo nechtěl, s půlkou rozpadajícího se království, na které se kvůli památkářům nesmí sáhnout?

Vyplatí se dlouze vynalézat něco, s čím pak přijdu…těsně druhý? Nebo teda budu první a nejlepší, budu mít úspěch, ale strhám se a zahubí mě to předčasně?

Stojí mi úspěch mé „pravdy“ za vlastní státní svátek, až se kolo dějin otočí, a já nebudu zavrženým kacířem, ale významnou historickou postavou?

úspěch je radost

Čili, jak teda? Je úspěch „blbost“ a „Nejlepší je sedět na zadku a do ničeho se moc nemíchat, já jsem to vždycky říkal!“?

Přiznejte si, jak to máte!

Úspěch je především o nelhaní si do kapsy a následném PŘIJETÍ  výsledku vašeho rozhodnutí.

Je JEDNO, jestli svůj život zasvětíte televizním seriálům, surfování po sociálních sítích, vyvíjení léku na všechno, plamennému napravování hříchů světa  nebo pozorování oblohy se stéblem trávy mezi zuby. Hrabte se dnem i nocí v radiu, nebo si hoďte nohy na stůl a poslouchejte rádio… Každému, co libo jest.

Úspěch má jedinou podmínku…

Jedinou podmínkou „životního úspěchu“ je, že vás to, co nakonec (ne)děláte, musí doopravdy těšit. Přinášet vám to RADOST. „Úspěch“ je, když žijete v tom nejlepším uspořádání, jaké si dokážete za daných podmínek pro sebe představit. A když to, co vám v tom ještě falíruje, dál postupně zlepšujete.

Nekritizujete, neobviňujete, nezávidíte, nevzdycháte a nehledíte jen teskně do dáli, ale veškerým svým konáním k intenzivní radosti ze života směřujete. (Nebo na radost z vysoka kašlete, ale s plným vědomím, že je to vaše svobodná volba.) 

Pak máte úspěch!
A čest vaší současnosti – nebo památce.

Co za svůj úspěch považujete vy? Podělte se do komentářů…

Jolana Fišerová

BONUS: 1 překvapivý tip,
jak VŽDYCKY USPĚT:

PS: Více se o tématu „Úspěch – jak si ho pro sebe definovat a hlavně jak ho pak dosáhnout“ dozvíte v aktuálně přístupných Lvích online trénincích 7 tajemství radosti, Radost nanečisto, Radost se rozhodovat, Mluvte jazykem radosti a Radost začít.

úspěch je radost

Jolana Fišerová
Inspirátorka vědomé RADOSTI a autorka KOUZELných Lvích strategií osobního rozvoje. Finalistka prestižní soutěže Žena roku 2016. Ukazuje na konkrétních příkladech, že často #reseniexistuje, pokud jsme ochotni změnit úhel pohledu, a že je možné radovat se a žít naplno za všech okolností. Propojit se s Jolanou je možné na Lvím webu , na Lvím instagramu, na Lvím youtube kanále, na Lví FB stránce PoKROKovnik a v FB skupině Vděčnost a další cesty k radosti .
Komentáře

Přidat komentář