3 dobré důvody, proč (si) konečně přestat LHÁT

Dostávám občas otázku (v souvislosti s vedenými minikurzy, v nichž záměrně jdeme s pravdou ven až „na dřeň“) co MNĚ OSOBNĚ DÁVÁ pravdivý a vědomý život, pro který jsem se před časem rozhodla?

A jestli má takový život smysl, když „lidi přece často lžou“, „politici lžou a nic se neděje“, „kdo lže, ten se má stejně nejlíp“ atd. Neboli, není to spíš ke škodě?

No, ať si každý dělá, co chce (a nese si za to příslušné důsledky včetně alternativ „božích mlýnů“ 😉 ),

ale pokud chcete znát MOJE DŮVODY, tak…

1) Pro mě vlastně už jiný ŽIVOT ani neexistuje 🙂

Je to jako s LÁSKOU. Ta také neklade žádné podmínky, co vše musí být nejprve „splněno“, aby celá chatrná konstrukce NESPADLA při první závanu okolností. Když miluješ (opravdu, není to jen slovo), tak „není, co řešit“.

2) Autentický život BEZ ILUZÍ A VÝMLUV s sebou přináší především obrovský KLID A LEHKOST.

Neznamená to, že by se v něm nic nedělo 😀 , ale JASNĚ VIDÍME, jak se vše odvíjí v logických souvislostech, v návaznosti na to, jak přemýšlíme a co děláme MY.

A co vidíme, s tím můžeme něco DĚLAT (při řízení auta také nemíváme zavázané oči…byť životem se často ochotně řítíme SLEPÍ na plný plyn a vůbec nám to nepřijde divné…).

Když před pravdivým pohledem na situace přestaneme utíkat, osud s námi na oplátku přestane nevypočitatelně smýkat ze strany na stranu. Nemusíme neustále hlídat, „co si komu o čem můžeme dovolit říct“, „co jsme komu řekli minule“, „co si kdo pomyslí“, „co kdo asi udělá“, „jak dlouho to vydrží“, „co se pak stane“, „co pak se mnou bude“.

Udržet „při životě“ LEŽ je v dnešní době všudypřítomných informací o všem a o všech nesmírně těžké. Vezměte si například, že někomu zalžete třeba o tom, že nemáte čas nebo vám není dobře… A následně zveřejníte na facebooku či instagramu fotografie s tagy  #pohodaskavickou nebo  #tosemitovali…

Jak dlouho vám asi budou ostatní tuhle jekyll-hydeovštinu baštit a budou s vámi dál ochotně spolupracovat a důvěrně se přátelit? Stojí vám důsledky za to? Opravdu se za svůj názor nedokážete postavit (nebo se vědoměji chovat, když nechcete lhát)? Pak asi máte vážný problém
se svou sebehodnotou

3) Nemusíme se podbízet a doprošovat. Nejsme závislí na „milosti a nemilosti“ OSTATNÍCH. Můžeme shodit ze zad obrovská a těžká ZÁVAŽÍ, bolesti, starosti, nemoci…

Sami TVOŘÍME. Možná zpočátku trochu neuměle, ale pořád aspoň částečně s pocitem, že jen tak zoufale nesedíme a nečekáme odevzdaně na příchod apokalypsy.

Pokud se zatím k opuštění svých životních lží nemůžete odhodlat, i když už se s nimi přestáváte cítit pohodlně, mrkněte na vedené Lví online tematické minikurzy . Minikurz „Už si nepotřebuju o svém životě LHÁT…“ už byl otevřený jako EVERGREEN = i vy se nyní můžete kdykoli přidat.

HNED, jakmile i vy začnete cítit PRAVDU jako svoji cestu 😉

tlacitko-no-chci-vedet-vic

Jolana Fišerová

Jolana Fišerová
Inspirátorka vědomé RADOSTI a autorka KOUZELných Lvích strategií osobního rozvoje. Finalistka prestižní soutěže Žena roku 2016. Ukazuje na konkrétních příkladech, že často #reseniexistuje, pokud jsme ochotni změnit úhel pohledu, a že je možné radovat se a žít naplno za všech okolností. Propojit se s Jolanou je možné na Lvím webu , na Lvím instagramu, na Lvím youtube kanále, na Lví FB stránce PoKROKovnik a v FB skupině Vděčnost a další cesty k radosti .
Komentáře

Přidat komentář