Nemusíte být pořád veselí, abyste mohli být šťastní

Kladete si často otázku „Jak být skutečně a dlouhodobě šťastný?“ a dosud jste na ni nenašli uspokojivou odpověď?

???

Co byste řekli na můj názor, že nemusíte být pořád veselí, abyste mohli být šťastní?

???

Dostávám často zpětnou vazbu typu „To, co mě na tobě zaujalo a oslovilo, je tvoje schopnost být šťastná“ či „Já nechápu, jak můžeš pořád být tak spokojená, když…„.

Považuji za svou občanskou povinnost uvést pověsti o mně na pravější míru… Jak je to tedy doopravdy?

1. NA FOTCE SE NONSTOP VYDRŽÍ USMÍVAT KAŽDÝ

Jolana Fiserova

Je logické, že se „bez ohledu na počasí“ na vás na sociálních sítí či na webu neustále usmívám z FOTEK, které navíc vznikly přímo za účelem „aby se na mě dalo koukat“.

Přece byste nechtěli, abych se na vás mračila ještě i já?

„Už je to tak dost zlé, ještě, abychom byli smutní!“ říkal kdysi můj kamarád Marek (Marku, pamatuju si to doteďka 🙂 ). Neboli: V krizi vám nepomůže, když budete lomit rukama. Naopak je třeba zmobilizovat všechny síly, včetně nálady.

 

2. KLÍĎO SE BOJTE DÁL, JEN TO NAVÍC DĚLEJTE

Jsem úplně stejně „normální„, obyčejný člověk jako vy. Nejsem ani chytřejší, a už vůbec ne statečnější (dokonce svůj strach často zmiňuji, např. v článku Vezměte si ze strachu svou energii! 

Ale…

…kupředu mě posouvá DĚLÁNÍ věcí obavám NAVZDORY. 12 skvělých triků, jak se nenechat zastavit strachem, nyní najdete v programu Strachem k úspěchu.

Uložte svůj STRACH k ledu!

Stáhněte si ZDARMA e-book „Uložte svůj strach k ledu!“, obsahující TEST STRACHu s minividei a
rychlou protiSTRACHovou pomoc!

3. ŽÁDNÝ KROK NENÍ MOC MALÝ

Často je člověk schopen dělat jen pidi-KROKy. Navíc kolikrát ještě postupuje po spirále, takže chvílemi kráčí nejen tam, ale i zpátky…

To však nevadí. Sama na sobě jsem si vyzkoušela, jak velkou část cesty je metodou KROK po KROKu možné postupně urazit.

 

4. UVĚDOMTE SI SVOJE PRIORITY A DRŽTE SE JICH

Podstatou pocitu „štěstí“, aspoň u mě, je vědomí, že jsem v rovnováze Z DLOUHODOBÉHO POHLEDU (což neznamená, že už mě nikdy nic nenaštve, nerozhodí nebo nerozpláče).

Ale mám dnes už jasný žebříček hodnot, tudíž neustále nad vším nemusím váhat jako Buridanův osel, který samou nerozhodností nad dvěma totožnými kupkami sena nakonec pošel hlady.

Vy si svoje hodnoty můžete srovnat v 6. vedeném Lvím online minikurzu „Neumím se rozhodovat.“. Má takový účinek, že vám na něj s klidem dávám 100% garanci: Buď se za 3 dny budete umět správně rozhodnout v jakékoliv situaci, nebo vám vrátím peníze (ještě jsem je nevracela).

 5. KOUKEJTE SE ZA (!) BOLEST

Jsem šťastná, hluboko UVNITŘ své duše, i když mě některé věci BOLÍ, a i když se mi navenek z očí hrnou slzy! Nemusíte být nutně „veselí“, abyste mohli cítit štěstí a naplnění!

Třeba když někdo milovaný z mého života odchází, vidím hlavně krásné chvíle, které jsme spolu mohli trávit, nikoli přednostně tu díru, která mi po něm zůstane v srdci.

Když se mi na cestě za vysněnými ideály začnou vršit překážky, beru je víc jako směrovku než jako katastrofu.

A takhle je třeba přistupovat k životu. I když jsem nikdy nikde nenapsala, že by to bylo snadné 😉

Jolana Fišerová
Objevte a uchopte teď svou vnitřní Lví sílu tak, abyste mohli být šťastní i ve dnech, kdy vám zrovna není veselo. Zvládnete to, když vás povedu.

Tagy:
Jolana Fišerová
Inspirátorka vědomé RADOSTI a autorka KOUZELných Lvích strategií osobního rozvoje. Finalistka prestižní soutěže Žena roku 2016. Ukazuje na konkrétních příkladech, že často #reseniexistuje, pokud jsme ochotni změnit úhel pohledu, a že je možné radovat se a žít naplno za všech okolností. Propojit se s Jolanou je možné na Lvím webu , na Lvím instagramu, na Lvím youtube kanále, na Lví FB stránce PoKROKovnik a v FB skupině Vděčnost a další cesty k radosti .
Komentáře

Přidat komentář