Máte-li TOHLE, můžete VŠECHNO!

Jakou JEDINOU věc ve skutečnosti potřebujeme, abychom mohli něco v našem životě změnit?

???

Vděčnost jako cesta

Víc peněz?

Víc času?

Víc informací?

Víc odvahy?

Víc podpory okolí?

Zkuste se zamyslet a já vám zatím povím jeden příběh…

Vděčnost jako cesta

Prožila jsem před časem okamžiky velkého strachu. Vnímala jsem tehdy svůj strach naplno, protože šlo o velmi blízkého člověka.  V takovou chvíli mozek vypíná a nemá cenu mu předkládat logické argumenty, jako že se možná děsím zbytečně.

Situace pro mě byla velmi náročná, protože jsem věděla, že POKUD by se můj strach zakládal na pravdě, svými negativními myšlenkami bych jen „přilévala olej do ohně“. Věřím totiž, že na co se zaměřujeme, ať již vědomě, či nevědomě, to si k sobě přitahujeme a svou energií to ještě více posilujeme.

Krizové momenty se nevyhýbají ani mně. Je ovšem pravda, že mi v nich účinně pomáhá důsledné uplatňování toho, co doporučuji i ostatním. Takže jsem navzdory veškeré „logice“ všechny svoje myšlenky napřela na „světlou stranu“ (účastníci tréninku „7 KROKů, kterými osvobodíte Lva v sobě a začnete žít své sny!“ znají moji výzvu „Koukejte do světla, právě když jste ve tmě!„) a kdykoli mi myšlenky chtěly odbíhat k negativním konstrukcím, znovu jsem je vracela k důvěře v happy end.

Proč se to všechno dělo?

Později se ukázalo, že se naštěstí vůbec nic nestalo a vše je v pořádku, obavy vznikly pouze v mojí hlavě, ovlivněné podobnou souběžnou cizí událostí, v níž se naopak „stalo“.

Přemýšlela jsem potom, co mi tato situace měla přinést za poučení. Měla jsem si uvědomit, že mi na blízkém člověku opravdu záleží? To přece vím i bez upozornění. Tak co tedy?

???

Vděčnost jako cesta

Máte pravdu. Měla jsem pochopit, že dokud jsme NAŽIVU, můžeme VŽDY ještě něco udělat. Něco změnit. Něco zlepšit. Z něčeho se vymanit. Pro něco se rozhodnout. Na ničem jiném tolik nezáleží. Tohle STAČÍ!

Ano, možná nám někdy něco trvá déle nebo je to pro nás obtížnější, protože k něčemu máme větší předpoklady než k něčemu jinému, ale dokud žijeme, MŮŽEME v zásadě cokoli.

Nebo třeba ne cokoli…ale určitě víc, než si myslíme 🙂

Na Facebooku jsem proto v lednu 2018 založila uzavřenou sdílecí a podpůrnou skupinu „VDĚČNOST jako cesta k RADOSTI“. Vedu ji pro vás ZDARMA a vzájemně si v ní ukazujeme, že i tehdy, když si myslíme, že je všechno proti nám a nemáme se z čeho radovat, za co být životu vděční a o co se opřít, tak právě tehdy velmi nedoceňujeme nejdůležitější skutečnost, že dosud ŽIJEME.

Podle studie Výzkumného centra Kalifornské univerzity Los Angeles byli účastníci pokusu, vyjadřující vděčnost, o 25% šťastnější, než jiní účastníci. Vděčnost se přitom jako urychlovač a zintenzivňovač prožitků pozitivně projevuje ve všech sférách našeho života.

Vděčnost jako cesta

Ověřte si to nyní i vy – přidejte se ZDARMA do skupiny „VDĚČNOST jako cesta k RADOSTI“  a už dnes můžete mezi lidmi na stejné vlně využívat účinků vděčnosti a přátelské a podpůrné atmosféry ve skupině.

Prožíváte zrovna obtížné období? Tím spíš vstupte, protože ve skupině si uvědomíte, za co všechno i tak můžete být vděční a radovat se z toho.

Jolana Fišerová

PS: Ve skupině „VDĚČNOST jako cesta k RADOSTI“ najdete vedle chráněného prostoru pro vaše každodenní osobní sdílení s lidmi, kteří Vám rozumí, také živá videozamyšlení, zajímavé ankety, krásné fotografie, moudré citáty…a dokonce vtipy! Ne, vděčnost vážně není „nuda“.

A na závěr ještě aspoň dva z mnoha pozitivních ohlasů na dění ve skupině:

♥ „Je škoda, že vděčnost nemá (možná krom dne matek a konec školního roku) v našich životech místo. Chci Ti  poděkovat, že nás učíš uvědomovat si, co vše úžasné máme v našich životech. Jsem životu vděčná, že jsi do mého života s vděčníčkem přišla!“ ♥ Milada

♥ „Pojem vděčnost se mi dřív protivil, protože jsem ho považovala za něco, co znamená závazek, dluh, který je nutno splatit. Já myslím, že se s tímhle nepochopením vděčnosti setkala většina lidí. Tahle skupinka mi určitě dost pomohla naplnit to slovo úplně jiným významem.“ ♥ Lucie

Jolana Fišerová
Inspirátorka vědomé RADOSTI a autorka KOUZELných Lvích strategií osobního rozvoje. Finalistka prestižní soutěže Žena roku 2016. Ukazuje na konkrétních příkladech, že často #reseniexistuje, pokud jsme ochotni změnit úhel pohledu, a že je možné radovat se a žít naplno za všech okolností. Propojit se s Jolanou je možné na Lvím webu , na Lvím instagramu, na Lvím youtube kanále, na Lví FB stránce PoKROKovnik a v FB skupině Vděčnost a další cesty k radosti .
Komentáře

Přidat komentář