6 slov, kterými předejdete hádce

Vy tvrdošíjně trváte na tom, že je něco BÍLÉ, ale druhý to stejně ohnivě obhajuje jako ČERNÉ… Emoce narůstají, atmosféra houstne…dohoda začíná být nemožná. Navíc vy jste to takhle vlastně nechtěli, a pravděpodobně ani váš protějšek…

Potřebujete zamávat bílou vlajkou dřív, než bude pozdě. Najít nějaký způsob, jak nenechat zvítězit dvě ega. Ale jak to udělat? 

Když někdo řekne něco, s čím z nějakého důvodu nemůžete souhlasit, postačí, když místo bouřlivého odporu připustíte, že „Na tom, co říkáš, něco je.“.

To není lež – ve skutečnosti vždycky JE na pravdě toho druhého něco k zamyšlení. Stejně jako na naší.

To stačí. Už není třeba pitvat, CO na čí pravdě je, nebo není.

Srdce EXP

Těmito 6 krátkými slovy elegantně zastavíte hádku „o pravdivější pravdu“, popř. „jedinou správnou pravdu“, dřív, než stihne vypuknout.

A pak si dejte přestávku, a uvidíte.

 

Vypijte si spolu šálek čaje

Buď už nebude třeba dál hovořit, rozhovor „vyšumí“ do ztracena (v tom případě by při pokračování vlastně nešlo o fakta, ale o emoce). A nebo se k věcem znovu vrátíte, ale už s myslí otevřenější akceptování druhého.

Ideální řešení navrhuje mistr bojového umění Jackie Chan: „Doufám, že až se spolu setkáme příště, nebudeme se přít, a místo toho vypijeme šálek čaje.“ 🙂

Čaj1 jako cesta k osv EXPwm_px560x375

Co všechno se STANE, když začnete přemýšlet a mluvit JINAK? Objevte originální a praktické tipy a triky v e-booku Mluvte jazykem vítězů a dejte svému životu správný směr
Mluvte jazykem vitezu

tlacitko-no-chci-vedet-vic

 

Máte nějaké vlastní osvědčené způsoby, jak předejít hádce? Podělte se do komentářů…

Jolana Fišerová

Jolana Fišerová
Inspirátorka vědomé RADOSTI a autorka KOUZELných Lvích strategií osobního rozvoje. Finalistka prestižní soutěže Žena roku 2016. Ukazuje na konkrétních příkladech, že často #reseniexistuje, pokud jsme ochotni změnit úhel pohledu, a že je možné radovat se a žít naplno za všech okolností. Propojit se s Jolanou je možné na Lvím webu , na Lvím instagramu, na Lvím youtube kanále, na Lví FB stránce PoKROKovnik a v FB skupině Vděčnost a další cesty k radosti .
Komentáře

Přidat komentář