Teče vám voda stejným směrem?

Jako malé holčičce mi kdysi velký moudrý uznávaný tatínek slíbil, že mi ukáže na Šumavě na Medvědí stezce jedno místo, kde „voda teče nahoru“.

???

Vážně – možná to místo někdo znáte – a pokud ne, rozhodně se na Medvědí stezku zajeďte podívat.

Dodnes vzpomínám na svoje dychtivé těšení se, rozechvělost, netrpělivost…a na okamžik, kdy jsme konečně po několika kilometrech od začátku stezky dorazili na místo a tam…SKUTEČNĚ, ach! Všechny fyzikální zákony popřeny! 😀

Voda do kopce EXPm

Byla jsem tím zázrakem tehdy tak fascinovaná (to už jsem věděla, že „normálně“ voda do kopce neteče), že jsem tam o dvě desítky let později vzala svého budoucího manžela.

Chtěla jsem se o unikátní zážitek podělit s tehdy pro mě nejdůležitějším člověkem

Prověřte, kam teče voda

Když jsme, oba plní očekávání, KROK po KROku, dorazili na místo, kde skutečně stoupáte, zatímco voda vesele teče podél cesty nahoru, můj souputník prohlásil s hlubokým zklamáním „Hm…“, a jal se mi vysvětlovat technickými termíny, proč je to blbost – zatímco jsme na ten údajný „nesmysl“ právě hleděli…

Jo, přesně to jsem tehdy, čerstvě romanticky zamilovaná, chtěla slyšet…

Zklamalo mě to tehdy strašně moc, ale v nezkušenosti mládí jsem si ho nakonec stejně vzala ;-), protože mi přišlo, že nějaká „voda“ přece nehraje ve vztahu roli, hlavní jsou, no, však víte, „ty důležitější věci“…

Kurnik, jaké?

Pohlížeje na to s dnešními zkušenostmi (do nichž patří i rozvod pro „nesoulad povah“) už mohu zodpovědně prohlásit – naopak, chcete-li s někým držet KROK na cestě životem, dobře si už od začátku všímejte, jestli vám voda teče stejným směrem ;-).

Protože bez ochoty dívat se na situace i jinak, než dogmaticky, jen „jediným správným / možným“ pohledem, daleko nedojdete.

Ani spolu – ale nakonec ani sami. 

Intenzita životní pohody totiž přímo souvisí s naší doslova lačností po radostech všedních dnů a ochotě je vidět, uvědomovat si je, být za ně vděčni, záměrně je vyhledávat, ba až vytvářet 🙂 Samy nám do náruče obvykle neskákají, a proto chcete-li se naučit lépe vnímat, z čeho všeho můžete mít v životě radost, a významně si tak navýšit množství radostných životních okamžiků až zázraků, přidejte se ZDARMA do uzavřené facebookové skupiny VDĚČNOST jako cesta k RADOSTI. Každý den tam najdete od obyčejných lidí neobyčejné příběhy plné inspirace.

Jolana Fišerová

PS: Dokážete vidět zázraky i tam, kde běžní lidé ne? Podělte se do komentáře…

Jolana Fišerová
Inspirátorka vědomé RADOSTI a autorka KOUZELných Lvích strategií osobního rozvoje. Finalistka prestižní soutěže Žena roku 2016. Ukazuje na konkrétních příkladech, že často #reseniexistuje, pokud jsme ochotni změnit úhel pohledu, a že je možné radovat se a žít naplno za všech okolností. Propojit se s Jolanou je možné na Lvím webu , na Lvím instagramu, na Lvím youtube kanále, na Lví FB stránce PoKROKovnik a v FB skupině Vděčnost a další cesty k radosti .
Komentáře

Přidat komentář