Pohádka o změně na bílém koni

Milé (dospělé) děti,

často mi píšete „Ty se tak máš, ty už jsi dokázala to a to a umíš tamto a tamto a zvládla jsi tohle a tohle…a já zatím nic z toho.“ Jindy zase „Tolik si přeju, aby se změnilo to, to a to.“ Někdy se dokonce i ptáte „Co mám udělat, aby…?“.

Jenže když vám to řeknu, tak se nejčastěji dozvím celou řadu argumentů, proč to nejde…

Rádi byste, aby se U VÁS změna obešla „bez nějakých zásadních změn“ a zachovali jste si všechna pozitiva a sociální jistoty. Ale aby se přitom vaše situace převrátila z černé na bílou.

Toužíte, aby změna přicválala tak nějak tiše a nenápadně, sama od sebe, na bílém pohádkovém koni, až k vám do obýváku. (A nezapomněla si přitom otřít kopyta, aby nenadělala na podlaze šmouhy.)

bilykun_650px

Aby se to celé odehrálo noblesně – tedy bez dřiny, potu, slz, nebo dokonce žaludku obráceného naruby. Nestálo to žádný čas a peníze. Abyste se u toho nezamazali a po celou dobu změny měli rovná záda a vztyčenou hlavu a všichni vám tleskali.

 

Jenže tak to nefunguje 🙂

Já mám právě za sebou VELMI ÚSPĚŠNÝ ROK. A jakkoli byl skvělý a hodně se mi toho povedlo, nadřela jsem se během něj jako nikdy předtím. Mnohokrát jsem byla na samém konci sil a chybí mi spousta hodin spánku. Při výrazném posouvání hranic pohodlí došlo i na zlost, zoufalství, pocity beznaděje a krokodýlí slzy. Ba i na nepublikovatelné výrazy.

Přesto jsem však během uplynulých měsíců vybudovala solidní základy nové úrovně mého osobního a profesního života. A to mi za to stálo.

Viděla jsem i jiné úspěšné lidi. Prožívali totéž. Ale ani oni se nevzdali a proto se jim všechny velké překážky nakonec podařilo zbourat a oni se nadechli a…vzlétli 🙂

bilykun2_650px

 

Makat a investovat

Všichni, kteří dokázali zvrátit původní nepříznivé podmínky, do kterých se narodili nebo ve kterých se ocitli, prostě MAKALI. Makali a INVESTOVALI všechno, co měli, do svého vlastního rozvoje a vybraného cíle. Nikoli dokud nebyli unavení nebo dokud neodbila „padla“,  ale tak dlouho, dokud „neměli hotovo“.

Netříštili svou energii stěžováním si na okolnosti. Hledali způsoby, jak svůj cíl uskutečnit okolnostem navzdory.

Neznám nikoho, kdo opravdu změnil svůj život JENOM tím, že si ho změnit toužebně PŘÁL, na změnu ČEKAL, něčeho LITOVAL, jen sdílel motivační citáty na facebooku, o změnách si jen četl, nebo i absolvoval nějaký kurz či kurzy, ale nepřenesl si z „učebny“ nic do vlastní KAŽDODENNÍ PRAXE.

LevHlediPresMrize_650

Ne, žádná zeď mezi startem a cílem sama nezmizela. Nespadla ani bez oblaku prachu. Bylo na ni obvykle třeba vzít sbíječku a pak kolečko po kolečku odvážet binec a s mnoha kbelíky vody vytírat podlahu do čista.

Ale má to SMYSL a vyplatí se vám to, pokud chcete žít život, jaký jste si vysnili. A nechcete už o něm jenom snít.

 

„Každý růst závisí na aktivitě. Neexistuje vývoj, fyzický ani intelektuální, kterého by se dalo dosáhnout bez úsilí.“
Calvin Coolidge, americký prezident

Udělejte teď něco pro sebe

Někdy lidé čekají, až budou mít „víc času“, „víc peněz“, bude je více podporovat jejich okolí, budou mít menší strach, víc energie, sebedůvěry, nebudou unavení a „nemocní“ a bude se jim do všeho „víc chtít“.

nechci_250px

Jenže všechna pozitiva (odvaha, dobrá nálada, klid, vyrovnanost, sebedůvěra, výsledky) přicházejí až díky ČINŮM. Nejdřív je třeba začít JEDNAT, a to i když se to v danou chvíli zdá náročné až nemožné. Až pak se změní naše POCITY.

Takže pokud jste roky čekali na „změnu na bílém koni“ a ona dosud nepřijela, pravděpodobně už jen tak nedorazí. Jestliže opravdu chcete žít jinak, budete asi muset vzít svůj osud do vlastních rukou a jít změně naproti. Možná DOST NAPROTI…

Vyberte si ideálně některý z oblíbených vedených Lvích tematických minikurzů, které unikátně spojují výhody aktivního samostatného postupu a odborných konzultací a přitom za ně zaplatíte jen zlomek jejich hodnoty.

Proč?

Abychom společně konečně vyKROČili z vašeho bludného kruhu „Nejde to vyřešit, protože (nekonečné množství důvodů).“. Uvnitř minikurzů vás čeká moje zvýšená osobní podpora, se kterou vám všechno půjde od tlap ještě mnohem lépe a rychleji.

Když uděláte první KROK (a po něm další a další), uvidíte, jak se situace začíná měnit k lepšímu a právě TO vám dodá chuť a elán do dalšího poKRAČování. S každým dalším úspěšným KROKem se budete cítit lépe a lépe.

tlacitko-no-chci-vedet-vic

Na závěr ještě dejme slovo čtenářce Martině, účastnici několika Lvích aktivit:
„Procházím si pomalu zakoupenými kurzy od Vás, vše zapisuji a nechávám zrát. Přečetla jsem toho v životě tolik a přesto stále přešlapuji na místě a ne a ne se rozhoupat. A máte pravdu, když nezačnu jednat, byť v minikrocích, nic se nezmění. Takže mám tu naplánované minikroky. Přemýšlím o nich a najednou mám skvělý pocit ze života 😀. Najednou začínám věřit, že to ZASE půjde! Děkuji Vám tak moc ze srdce, že ani nevíte jak moc…😀.“

A tady, milé děti, končí Pohádka o změně na bílém koni a začíná ŽIVOT.

VÁŠ ŽIVOT 🙂

Jolana Fišerová

Jolana Fišerová
Inspirátorka vědomé RADOSTI a autorka KOUZELných Lvích strategií osobního rozvoje. Finalistka prestižní soutěže Žena roku 2016. Ukazuje na konkrétních příkladech, že často #reseniexistuje, pokud jsme ochotni změnit úhel pohledu, a že je možné radovat se a žít naplno za všech okolností. Propojit se s Jolanou je možné na Lvím webu , na Lvím instagramu, na Lvím youtube kanále, na Lví FB stránce PoKROKovnik a v FB skupině Vděčnost a další cesty k radosti .
Komentáře

Přidat komentář