Naučíš mě to pak taky? aneb Pár slov o win-win

Jakmile jsem zveřejnila informaci, že úspěšně a s nadšením procházím kurzem Eriky Čákorové o LIVE vysíláních, začala jsem dostávat žádosti typu „Jé, to je super, to potřebuju taky zvládnout! Když to teď budeš umět, naučíš mě to taky?“.

„Podle Eričina kurzu to zvládne každý samostatně, pošlu ti odkaz a můžeš se taky přihlásit.“

„Hm, ale mně se do kurzu moc nechce, já myslel/a, že mi to řekneš ty!“

Ale to jsem odmítla…

 

Proč vám to jen tak neřeknu?

Za prvé, živá vysílání NEJSOU nic, co by se běžný člověk nedokázal naučit. Na druhou stranu to zas není TAK primitivní, aby to bylo jen o zmáčknutí dvou čudlíků, aspoň zpočátku. Kurz je i o nastavení jiného přemýšlení, motivaci, strategiích, práci s obavami, přípravě struktury vysílání, tvorbě prezentace, prezentačních dovednostech a mnohém dalším.

Erika v kurzu nabízí i podpůrné konzultace (v případě, že se zaseknete na „ježiši-já-to-fakt-nedám-!!!“ nebo „sakra-kde-bylo-to-modré-tlačítko-???“) a možnost opakovaně si s její asistencí živé vysílání vyzkoušet „nanečisto“. Navíc se naučíte vysílat nejen na Facebooku, ale také přes BeLive a Google HangOuts (každý z programů má jiné výhody a případně nevýhody a hodí se tudíž na něco jiného).

No a ten druhý důvod, proč nebudu jen tak dál posílat kvalitní Eričino know-how?

Každý produkt musí někdo vyrobit

Sama jsem tvůrce online programů a tak vím, kolik práce dá vytvořit něco, co je pro účastníky srozumitelné, komfortní a užitečné. A taky kolik času na to padne a kolik stojí všechno to technické zázemí, na kterém programy vznikají, aby fungovaly k plné spokojenosti účastníků.

Možná jste si nikdy neuvědomili, že jako autor kurzů a e-booků musíte mít kvalitní počítač s mnoha placenými programy (na něčem samozřejmě běží web, členské sekce, jen díky rozesílači chodí maily tisícovkám lidí v databázi, potřebujete automatický fakturační systém a platební bránu, aby zákazníci mohli obdržet vše hned po zaplacení atd.), samozřejmostí je celodenní žhavení elektřiny (ty doplatky!), připojení na internet, foťák, kamera, osvětlení, pracovně cestujete, telefonujete, vzděláváte se v dalších kurzech a konzultujete se specialisty…

No a museli jste také strávit mnoho dní a nocí tím, že jste se učili to, co teď můžete předávat, zatímco ostatní třeba relaxovali u televize nebo na dovolené…

V neposlední řadě i když tvoříte kurz nebo e-book, tak někde bydlíte (a platíte za to), něco jíte, myjete se, oblékáte…odvádíte pravidelně sociální a zdravotní pojištění a daně, a to i v době, kdy dlouhé týdny nevyděláváte právě proto, že TVOŘÍTE.

A „nechodíte tudíž do práce“ a neběží vám „plat“, zatímco technické a osobní potřeby musíte průběžně uspokojovat.

Mimochodem, proto autoři tak často „otálejí“ s psaním knihy – protože málokdo si může dovolit jen tak několik měsíců nevydělávat a psát papírovou knihu, jejíž tisk a distribuce stojí i u malého vydání statisíce (a není jisté, zda a jak rychle se prodá a tvůrci se vrátí aspoň část nákladů – navíc pouze nákladů na „zpapírování“ knihy, nikoli už nákladů vynaložených na psaní, úřední existenci a živobytí).

 

Funkční je jen win-win režim

Dává vám smysl, že aby mohl TVŮRCE tvořit, musí PŘÍJEMCE, který chce výsledky tvorby začít užívat, zase předat něco na oplátku? 

Takže pokud chcete ovládnout umění živých vysílání, vstupte přímo do Eričina kurzu. Nechtějte po mně, abych „kradla“ a posílala dál něco, co není moje.

Za to, co všechno se v kurzu o live vysíláních naučíte a jak to pak zúročíte v praxi, i tak zaplatíte mnohem nižší cenu, než je hodnota kurzu (já osobně bych takový kurz prodávala za několik tisíc, a ne stokorun, ale chápu Eriku, že chce udržet cenu přístupnou i třeba pro maminky na mateřské nebo pro lidi hledající práci).

Pokud se mě zeptáte, jestli kurz zvládne KAŽDÝ, tak ano. Mohu to směle tvrdit, protože já jsem mimořádně atechnický typ a navíc introvert. A jestliže si troufnu po absolvování Eričina kurzu vysílat i já, pak pro vás to bude hračka 🙂

tlacitko-no-chci-vedet-vic

Jolana Fišerová

PS: Dobře o mně víte, že jsem hodně věcná, kritická a než se za něco postavím svým jménem, tak to musí být špičkový produkt. Erika Čákorová je člověk, za jehož práci (ale i osobnost 🙂 ) klidně dám „Lví tlapu do ohně“. Takže tak. Ztratit nemáte co. Jen další „nemůžu“ 😉

Jolana Fišerová
Inspirátorka vědomé RADOSTI a autorka KOUZELných Lvích strategií osobního rozvoje. Finalistka prestižní soutěže Žena roku 2016. Ukazuje na konkrétních příkladech, že často #reseniexistuje, pokud jsme ochotni změnit úhel pohledu, a že je možné radovat se a žít naplno za všech okolností. Propojit se s Jolanou je možné na Lvím webu , na Lvím instagramu, na Lvím youtube kanále, na Lví FB stránce PoKROKovnik a v FB skupině Vděčnost a další cesty k radosti .
Komentáře

Přidat komentář