Vezměte si čas na rozmyšlenou

Někdy se při rozhovoru přestanete cítit dobře, protože utrpí vaše sebevědomí. Najednou si připadáte manipulováni do pro vás nevýhodné pozice, neoprávněně kritizováni, je na vás otevřeně či skrytě útočeno. A někdy prostě jen nevíte, co máte odpovědět…

Tehdy „zatáhněte za záchrannou brzdu“ a  vystupte „z rozjetého vlaku“.  Jak?

Zamyslím se nad tím…

Použít k tomu můžete třeba slova „To, co jsi právě řekl, považuji za velmi / tak důležité, že / a proto se nad tím chci / před dalším pokračováním našeho rozhovoru/ pořádně zamyslet. (kratší varianta: „Tohle bych si rád víc / sám / v klidu / nejprve rozmyslel.“) Domluvme se, že se sejdeme zítra v 10 hodin, a doprobereme to.“ nebo stručné „Zamyslím se nad tím.“

Kameny

Váš společník v rozhovoru může samozřejmě zareagovat různě – ale pravděpodobně bude potěšen tím, že jeho slova považujete za významná a hodláte jim věnovat náležitou pozornost. A vy naopak s odstupem můžete lépe rozvážit další postup. Neboli přestávkou získáte oba.

Pokud by komunikační partner trval na „dojednání hned teď“, řekněte totéž ještě jednou obdobnými slovy (místo „zítra v 10 hodin“ můžete dodat „a pak se ti ozvu, abychom se domluvili, kdy to doprobereme“), rozlučte se, a odejděte.

Máte jasně stanovené priority?

Pro spokojenost při rozhovorech / jednáních je velmi důležité, abyste nešlapali po hodnotách, které jsou pro vás důležité (bez ohledu na to, jaké to jsou). Můžete se vstřícně bavit v rámci prostoru, který si těmito hodnotami vymezíte, ale pokud začnete výrazně ustupovat za jeho mantinely, budete s výsledkem jednání nespokojení VŽDY – a žádná pauza „na vychladnutí horkých hlav“ vám nepomůže.

Někdy si lidé nestojí „za svým“ ne proto, že by jiné varianty byly lepší, ale proto, že vlastně žádné „svoje“ nemají! A jak chcete hájit svoje zájmy, když vlastně nevíte, co je vaším zájmem?

Podobně někdy lidé považují uspokojení svých vlastních potřeb za sobectví a upřednostňují zájmy druhých. Vzhledem k tomu, že jako lidské bytosti jsme si všichni rovni, není důvod, abychom se bezdůvodně upozaďovali. Také si uvědomte, že abychom sami mohli rozdávat ze své energie, spokojenosti a ochoty, musíme nejprve dostatek zmíněného mít.

Rozhodujte se ve svůj prospěch!

A proto – pokud jste se až dosud ohlíželi hlavně na to, „co by tomu řekli ostatní“ a nebýváte pak se svými rozhodnutími spokojení, případně se bojíte vyjádřit v diskusi otevřeně svůj názor, abyste si „nenaběhli“, pak je právě pro vás určený velmi účinný rychlý vedený Lví minikurz „Neumím se rozhodovat“.

Naučíme vás v něm za pouhé 3 dny rozhodovat se MNOHEM LÉPE A RYCHLEJI, než jste to dělali dosud. A dáváme na kurz vzhledem k jeho kvalitě 100% garanci: Buď se do 3 dnů začnete rozhodovat ve svůj prospěch a budete se svými rozhodnutími spokojení, nebo Vám vrátíme peníze.

tlacitko-no-chci-vedet-vic

Jolana Fišerová

PS: Co se v „patových situacích“ osvědčuje vám? Podělte se do komentářů…

Jolana Fišerová
Inspirátorka vědomé RADOSTI a autorka KOUZELných Lvích strategií osobního rozvoje. Finalistka prestižní soutěže Žena roku 2016. Ukazuje na konkrétních příkladech, že často #reseniexistuje, pokud jsme ochotni změnit úhel pohledu, a že je možné radovat se a žít naplno za všech okolností. Propojit se s Jolanou je možné na Lvím webu , na Lvím instagramu, na Lvím youtube kanále, na Lví FB stránce PoKROKovnik a v FB skupině Vděčnost a další cesty k radosti .
Komentáře

Přidat komentář