Jak natočit video? aneb Z veselého zákulisí

Pro ty, komu se v létě nechce vysílat nic dělat, protože je vedro…

Kdybychom vždycky dělali jen to, co se nám děsně chce a to, co nám děsně jde a jen tehdy, jsou-li k tomu ideální podmínky, tak hádejte, kolik bychom toho asi celkově udělali?

Rozhodnutí je základ úspěchu

U mě proto vždy jde o jednoznačné rozhodnutí např. „Chci sdělit toto formou videa a proto DNES / TEĎ půjdu a natočím to.“ A pak se ale NEDÁM ODRADIT vůbec ničím, i kdyby „čert na koze jezdil“.

Na ukázku popíšu, jak vznikalo dnešní video:

 

1) Chtěla jsem video z přírody, když je o létě, ale z technických důvodů nešlo dnes natočit v lese.

2) Připravila jsem si tedy všechno na balkon, abych byla aspoň na vzduchu a na lepším světle, než uvnitř. Padala tam wifina (potřebná pro živé vysílání) a když se konečně ustálila, usadili se na vedlejším balkoně sousedi s kávičkou. Ano, videa VYSÍLÁM pro lidi, ale abych tak řekla pro ZÁJEMCE o daná témata, a sousedi vypadali, že největší zájem mají o klidné vypití kávy.

3) Upravila jsem si tedy vysílací prostor v kuchyni (ano, je tam větší tma a kvůli hluku z ulice musí být i v hicu zabedněné okno a následkem toho se zase v místnosti divně láme zvuk – zatím nemám externí mikrofon, ale to se nedá nic dělat).

4) Když teda „příroda“, chtěla jsem použít aspoň „květinu“ . Stála nízko a nebyla tudíž vidět. Tak jsem hledala, co stabilního pod ni, a našla super krabičku na sendviče 😀

5) Jenže krabička – aha, projevilo se opět moje omezené technické přemýšlení – následně zabraňovala použití touchpadu (toho ovládacího šmátrátka)  a nešlo spustit vysílání  = nebylo jak „kliknout“ na „Zahájit vysílání“.

6) Tak jsem si došla pro větší krabici pod noťas a krabičku přesunula na ni.

7) Zjistila jsem přitom, že všemi přípravami v hicu ze mě už opadal všechen pudr a lesknu se. To už jsem ale na obrazovce zabírala ideální prostor a nechtělo se mi znovu bořit kompozici.

8) Wifina začala „kostičkovat“ i v kuchyni.

9) Úplně jsem zapomněla, co jsem to vlastně chtěla říct.

10) Zjistila jsem, že jak už jsem dlouho nevysílala živě, tak se bojím zmáčknout to tlačítko a mluvit do éteru…

No a mohla jsem v tuhle chvíli do celého toho domečku z karet kopnout a vykašlat se na to. Ale já jsem se rozhodla, že to ODVYSÍLÁM (a kdyby to bylo JO katastrofální, tak to pak smažu) a tak jsem to odvysílala 🙂

No a takhle se to dělá, ať už se vysílá nebo se dělá cokoli jinýho, do čeho se nám nechce a čekáme, haha, až se nám bude chtít víc…

PS: A jestli si myslíte, že MNĚ v létě není strašlivý vedro a vůbec se nepotím a netočí se mi hlava a vůbec nejsem unavená a ospalá a právě proto můžu nonstop vesele pracovat, tak to si myslíte ŠPATNĚ 😉

PPS: Více veselých zážitků v článku Před kamerou, za kamerou.

Jolana Fišerová

A o jakých 3 letních Lvích e-boocích ve videu vlastně mluvím? Máte už je všechny?

3 letní Lví návody ZDARMA

Chcete MÍŇ STRACHU? Pošlete ho k vodě! 

Lákají vás dobrodružství a SPLNĚNÁ PŘÁNÍ?

Chcete mít VÍC POHODY každý den? 

Jolana Fišerová
Inspirátorka vědomé RADOSTI a autorka KOUZELných Lvích strategií osobního rozvoje. Finalistka prestižní soutěže Žena roku 2016. Ukazuje na konkrétních příkladech, že často #reseniexistuje, pokud jsme ochotni změnit úhel pohledu, a že je možné radovat se a žít naplno za všech okolností. Propojit se s Jolanou je možné na Lvím webu , na Lvím instagramu, na Lvím youtube kanále, na Lví FB stránce PoKROKovnik a v FB skupině Vděčnost a další cesty k radosti .
Komentáře