Jarní únava, alergie, nebo skutečný důvod?

Už zase začíná obcházet STRAŠÁK „jarní únava“ a „pylová alergie“…

„Jarní únava“ se projevuje vyčerpáním, přecitlivělostí, podrážděností, apatií, rychlými změnami nálad, nechutenstvím, bolestmi svalů a kloubů. Přičítá se nedostatku vitaminů v zimním období, nedostatku přirozeného světla a pohybu na čerstvém vzduchu.

„Pyly“ dráždí sliznice, nutí k nekonečnému smrkání a kašli, bolestivě oslepují oči…a může za to údajně „agresivita dnešního životního prostředí“.

ANO, to všechno může hrát doplňkovou roli, ALE…

Co je pravou příčinou „jarní únavy“ a „alergií“?

VĚDĚLI JSTE, že nejvíce energie nám odčerpává, KDYŽ žijeme život, jaký nám nevyhovuje?

Život „pro někoho jiného“, „za někoho jiného“, život „bezejmenného člověka“? Život, v němž jsme si NEDOVOLILI PROJEVIT SEBE a svou jedinečnost, svou hodnotu, svůj „diamant“ a svou „Lví sílu“?

Když „bojujeme“, místo abychom harmonicky plynuly/i?

Když nechápeme, PROČ bychom samy/i sebe měly/i dávat na první – a nikoli poslední – místo?

Také jsem to zažila, ale zvítězila jsem

Sama jsem si zkušeností s agresivní pylovou alergií před lety prošla. Bylo to v době, kdy jsem byla silně nespokojená v manželství, cítila jsem se nepochopená a místo, abych situaci řešila, tak jsem zvolila metodu „pasivní agrese“.

Uzavřela jsem se do sebe se svým vztekem a zklamáním a zlobila jsem se na celý svět. Cítila jsem obrovskou nenávist vůči celému světu, „který to všechno způsobil“.

A svět mi hojnou měrou oplácel totéž, co já jsem vysílala…

Trvalo mi několik let, než jsem pochopila princip, resp. než jsem se dostala k informacím o psychosomatických příčinách všech ne-mocí z bez-moci. „Alergie“ (na cokoli) je totiž vlastně „alergie na život“, rezignace na aktivní, tvořivý a individuální přístup. Proto řešení leží právě zde, v tom „zvednutí se z apatie“ a nahrazení strachu a boje láskyplnou péčí o sebe 🙂

Já jsem se tehdy pouhým „aha!“ uzdravila z alergie ze dne na den. Je to více než 15 let a alergie se už od té doby u mě nikdy neprojevila, byť předtím mě stála týdny pracovní neschopnosti a neuvěřitelných bolestí.

A podobně s alergií a únavou můžete nyní zatočit i vy 🙂

Jolana Fišerová

IDEÁLNÍM STARTEM k novému životu je vedený Lví minikurz č. 5 „Už si nepotřebuju o svém životě LHÁT…“. Dovolte si začít žít autentický, pravdivý, SKUTEČNÝ život – a všechny „neřešitelné“ zdravotní problémy přestanou. Lví tlapu na to!

tlacitko-no-chci-vedet-vic

Jolana Fišerová
Inspirátorka vědomé RADOSTI a autorka KOUZELných Lvích strategií osobního rozvoje. Finalistka prestižní soutěže Žena roku 2016. Ukazuje na konkrétních příkladech, že často #reseniexistuje, pokud jsme ochotni změnit úhel pohledu, a že je možné radovat se a žít naplno za všech okolností. Propojit se s Jolanou je možné na Lvím webu , na Lvím instagramu, na Lvím youtube kanále, na Lví FB stránce PoKROKovnik a v FB skupině Vděčnost a další cesty k radosti .
Komentáře

Přidat komentář