3 způsoby, které váš problém zaručeně NEvyřeší

Zní to lákavě, ta představa, že

VARIANTA JARO – LÉTO: „když teď bude venku víc sluníčka, delší večery, grilovačky, výlety a dovolené, tak se všechno vyřeší tak nějak SAMO“.

VARIANTA PODZIM-ZIMA: „když teď budou ty Vánoce, tak se všechno vyřeší tak nějak SAMO“.

JENŽE – nejste na světě první rok, že jo 😉

Už se někdy „samo“ vyřešilo, že vám bez ohledu na vytoužené víkendy, svátky a dovči výrazně ubývá ENERGIE A CHUŤ do života?

Že vůbec nemáte ČAS na sebe a na svoje koníčky (a vlastně ani nevíte, co by vás bavilo)? Že se po vás v práci vozí šéf a protivní kolegové?

Že s partnerem / partnerkou se už ani nehádáte, protože to stejně nemá cenu? Že se pořád snažíte někomu zavděčit a „oni si toho stejně nevážej“?

Že máte ze spousty věcí STRACH a proto se do nich radši nepouštíte – ale pak vás zase štve, že teda se svou situací nic neděláte?

Omyl č. 1 – Všechno vyřeší sluníčko (koledy)

Už se někdy vaše problémy SKUTEČNĚ VYŘEŠILY tím, že na ně svítilo víc sluníčka / padalo víc sněhu? Nebo se jen odsunuly do o to obtížněji uchopitelného prostoru a pořád je sunete před sebou jako nesmyslnou zátěž? A tím pádem si pak stejně ty „hezké dny“ nedokážete užít naplno…

Nejvíc depresí a pokusů o sebevraždu se nevyskytuje v pošmourném období lijáků a zatažené oblohy. Ale právě ve dnech, kdy VENKU je nádherně a my si O TO OSTŘEJI uvědomujeme ten kontrast ladného okolí a našeho rozháraného nitra…

Měla jsem také období, kdy jsem se honila za venkovními zážitky. Domnívala jsem se, že jimi překryju prázdnotu UVNITŘ SEBE. Jenže to nefungovalo. Venku bylo krásně a já jsem „měla být šťastná“…ale nebyla. Ba honily se mi hlavou úplně jiné myšlenky…

„V životě mi nefunguje tak nějak všechno.“ napsala mi nedávno paní Lenka se žádostí o konzultaci. „Je mi tak blbě, že místo toho, abych se šla projít ven, když je tak krásně, sedím doma a jen tak sjíždím fejsbuk a závidím těm, kdo si užívají venku, mě už to ani nebaví.“

Co tedy s tím?

Krásné počasí si samozřejmě nepřestávejte vychutnávat dál, ale K TOMU si vezměte pořádnou baterku a posviťte si už konečně na všechna „to nejde“ a „já nemůžu, protože“.

Omyl č. 2 – Všechno vyřeší hlava v písku

„Když se v tom nedloubu, tak se to dá přežít.“ popsala velmi pragmaticky svůj život paní Květa, která se už dlouhou dobu potácí mezi „Tolik bych chtěla žít jinak, líp, podle sebe.“  a „Když na to nebudu myslet, tak to zmizí samo.“.

A vlastně „jediné, co jí vadí“, je, že „na to musí pořád myslet“. Překvapivě. Určitě to znáte: „Nemyslete na růžového slona s bílými puntíky. Nemyslete na růžového slona s bílými puntíky. Nemyslete na růžového slona s bílými puntíky.“

Na co právě myslíte? 😉

Hm, opravdu se cítíte bezpečně a komfortně mnoho desetiletí  v předstíraném „klidu a pohodě“, které pořád musíte hlídat, aby se vám při sebemenším drcnutí nezhroutily jako domeček z karet?

Co tedy s tím?

Už jsme to naznačili u předchozího důvodu. Co takhle přestat blbnout s „nemyšlením na růžového slona“ a UZNAT, že prostě růžový slon s bílými puntíky je aktuálně v našem životě více než přítomen? A třeba ho s odbornou pomocí odvést do zoo?

Omyl č. 3 – Všechno se vyřeší, až to odsouhlasí ONI

Setkala jsem se s tímto názorem například u pana Kamila. Z první konzultace odešel nadšený a plný naděje, že jeho „neřešitelné“ problémy MAJÍ řešení. Jenže…

Těsně před termínem další konzultace se ozval a s omluvou ji chtěl zrušit: „Víte, ONI si to nepřejí.“

Za ONI se skrývala manželka, tchyně, tchán, šéf v práci, kamarád Pavel a myslím, že i rybičky v akváriu. Prostě, pan Kamil se domníval, že dokud s jeho rozhodnutím změnit svůj VLASTNÍ  život nebude souhlasit minimálně všech 7 miliard obyvatel Země, tak nemá právo cokoli podnikat.

Přitom ONI sami svoje problémy vyřešit nedokázali (že by jejich příklad tím pádem mohl pana Kamila inspirovat), na základě čeho se tedy ONI cítí „oprávnění“ někomu jinému přikazovat či zakazovat, co má a nemá dělat?

Motivací ONI je pouze neumožnit panu Kamilovi, aby právě on svůj život zvládl změnit. Protože jak by pak ONI před panem Kamilem vypadali? Mohl by si jich přestat vážit a dokonce by mohl ODEJÍT!!! Najít si vstřícnější ženu, lepší práci, příjemnějšího kamaráda…a ONI už nepotřebovat.

To samozřejmě ONI nemůžou dopustit a tak udělají „blbce“ z pana Kamila, aby si zajistili, že jako „blbec“ se bude bát cokoli udělat, aby to „nedopadlo blbě“.

Krásný začarovaný kruh. Taky vám něco připomíná? 😉

Co tedy s tím?

Radši v sobě potlačujete všechny svoje reálné a oprávněné potřeby, abyste nenarazili na zamračený pohled ONI? A víte, že mnoho lidí, kteří „nemají rádi konflikty“, po letech ústupků najednou zjistili, že se jim zadržovaná a neprojevovaná energie somatizovala jako rakovina nebo jiná vážná nemoc z ne-moci. Chcete se k ní dopracovat i vy?

Takže?

Vykašlete se na nereálná očekávání „zázraků“. Slunce, pštros, ani ONI žádný z vašich problémů NEvyřeší. Pro ty z vás, kteří už tohle začínají chápat, ale zatím si netroufají projít kompletním re-startovním kurzem „7 KROKů, kterými osvobodíte Lva v sobě a začnete žít své sny!“, jsou připravené oblíbené vedené Lví tematické minikurzy, které unikátně spojují výhody aktivního samostatného postupu a odborných konzultací a přitom za ně zaplatíte jen zlomek jejich hodnoty.

Proč?

Abychom společně konečně vyKROČili z vašeho bludného kruhu „Nejde to vyřešit, protože (nekonečné množství důvodů).“. Uvnitř minikurzů vás čeká moje zvýšená osobní podpora, se kterou vám všechno půjde od tlap ještě mnohem lépe a rychleji.

tlacitko-no-chci-vedet-vic

Jolana Fišerová

Tagy:
Jolana Fišerová
Inspirátorka vědomé RADOSTI a autorka KOUZELných Lvích strategií osobního rozvoje. Finalistka prestižní soutěže Žena roku 2016. Ukazuje na konkrétních příkladech, že často #reseniexistuje, pokud jsme ochotni změnit úhel pohledu, a že je možné radovat se a žít naplno za všech okolností. Propojit se s Jolanou je možné na Lvím webu , na Lvím instagramu, na Lvím youtube kanále, na Lví FB stránce PoKROKovnik a v FB skupině Vděčnost a další cesty k radosti .
Komentáře

Přidat komentář