Proč nestačí pozorovat naše vzory dalekohledem?

Držíte se taky jako klíště něčeho, co stejně nepoužíváte? A chcete vědět, proč? A co s tím lepšího? Čtěte dál…

Každou neděli po 17. hodině odesíláme zájemcům o Lví know-how do jejich mailových schránek čerstvé Lví tipy. Jejich odběr je ryze dobrovolný. Kdykoli je možno ho ukončit pouhým stisknutím odhlašovacího tlačítka.

Někteří odběratelé ale maily pravidelně neotvírají. Proto po určité době nečinnosti vždy se Lvem Murafou vzneseme dotaz, zda nadále trvá jejich zájem o Lví inspiraci, abychom zbytečně neposílali maily „do zdi“ (server je pak vyhodnocuje jako spam a s tím je spojeno mnoho zbytečných a drahých komplikací) a neplnili mailovou schránku cennými informacemi tam, kde o ně nikdo nestojí.

Jenže!

Né, to nechci!!!

Jakmile navrhneme – třeba i jen dočasné – odhlášení, drtivá většina těchto formálních odběratelů začne bouřlivě protestovat a doslova prosit 🙂 , aby nemusela být z databáze vyřazena. Obvykle operují „aktuálním nedostatkem času“, který si „jak jen to bude možné“, zase na aktivní využívání Lvích námětů najdou.

Ovšem, obvykle ani později nenajdou 😉

Čas na cokoli si totiž „nehledáme“, ten si stanovíme v souladu s našimi prioritami. A pokud si neumíte správně určit priority, můžete se to za pouhé 3 dny bezbolestně naučit ve vedeném Lvím minikurzu „Neumím se rozhodovat“.

tlacitko-no-chci-vedet-vic

Takže o co tady vlastně jde?

Stačí pozorovat Jolču dalekohledem?

Mnozí pseudoodběratelé Lvích tipů či pasivní sledovači na facebooku nebo na Lvím youtube kanálu totiž mají pocit, že když budou Jolču s její Lví vervou ASPOŇ pozorovat dalekohledem (tedy z bezpečné vzdálenosti ze souše), tak si přitom nenamočí boty do moře a PŘESTO pro sebe „něco dělají“.

Nevidí, že to je sice pravda (s těma suchýma nohama), ale na druhou stranu, stojíce na břehu prostě NEPLUJETE. Vyhnete se bouřím, mozolům od natahování lan a dřině s drhnutí paluby, ale ani si neužijete volnosti, svobody a ažuru 😉

Problémy se jen pozorováním možných řešení vyřešit nedají – je to asi jako kdybyste si hladoví četli dokola kuchařku. Nasytí vás to? Nebo musíte vyrazit do obchodu a k plotně? 

A s osobním rozvojem je to stejné 🙂

Držíte se dál pevně svého alibi?

Je zajímavé, že lidé si ve skutečnosti moc dobře uvědomují, že něco nedělají „na 100%“. Mají ale tendenci to různě omlouvat a zamlouvat a raději investují spoustu energie do udržování nefunkčního stavu, než by TUTÉŽ ENERGII prostě použili na změnu.

Jak už jsem psala v článku Vykašlete se na „osobní rozvoj“!, je v podstatě JEDNO, co děláme nebo neděláme, ale měli bychom se u toho cítit dobře. Mělo by nám být fajn. Protože „život“, v němž trpíme, nenávidíme ho a vlastně se těšíme, „až to budeme mít za sebou“, tak jaký je to život? Jaký má takový život pro vás smysl?

Já jsem inspirátor a průvodce, ráda se s vámi podělím o své zkušenosti z cesty od nuly k výrazně spokojenějšímu životu, ale rozhodnout se pro něj musíte SAMI. To za vás neudělá nikdo na světě – a pokud někdo ano, tak to určitě nebude k vašemu prospěchu.

tlacitko-no-chci-vedet-vic

Jolana Fišerová

Jolana Fišerová
Inspirátorka vědomé RADOSTI a autorka KOUZELných Lvích strategií osobního rozvoje. Finalistka prestižní soutěže Žena roku 2016. Ukazuje na konkrétních příkladech, že často #reseniexistuje, pokud jsme ochotni změnit úhel pohledu, a že je možné radovat se a žít naplno za všech okolností. Propojit se s Jolanou je možné na Lvím webu , na Lvím instagramu, na Lvím youtube kanále, na Lví FB stránce PoKROKovnik a v FB skupině Vděčnost a další cesty k radosti .
Komentáře

Přidat komentář