Vždycky je „zač“

Když vám někdo poděkuje za to, co jste pro něj udělali, říkáte občas: „Není zač!“? Protože máte pocit, že to „přece byla maličkost“?

???

Sebeláska Dejte si like

Kde je bod zlomu „zač“?

Udělala jsem zajímavý test 🙂 Ptala jsem se lidí, kteří přede mnou řekli „Není zač!“, na „bod zlomu“, od kterého předpokládají, že už JE „zač“…

Nedokázali mi odpovědět.

Najednou neuměli určit, kdy to, co vykonají, už má „hodnotu“, která by se „měla ocenit“ – ať již poděkováním, nebo třeba finančně.

Máte VY stanovený takový bod „zač“? A je ho vůbec potřeba hledat? 😉

Važte si své energie

Važte si VŽDY své energie! Udržíte tak vyrovnaný výdej i příjem a energie bude moci volně proudit. A váš převažující pocit bude spokojenost.

Přijměte vždy poděkování nebo jinou adekvátní protihodnotu s vděčností za rovnováhu. Vy jste dali, oni přijali a poděkovali / oplatili / zaplatili.

A pokud máte někdy pocit, že chcete zvýraznit, že jste to třeba pro obdarovaného udělali rádi i nad rámec svých „povinností“, tak mu to řekněte přímo takhle. „Udělal jsem to pro tebe rád.“

Sebeláska Dejte si like

Tím zasadíte svůj výrok do určitého zpřesňujícího kontextu, ale neuberete na hodnotě svému činu.

Cítíte se rozpačitě, když se máte postavit za něco, co „přece nestálo za tolik řečí“? Můžete to snadno změnit v mnohem příjemnější prožitek! Přidejte se ZDARMA do motivační a podpůrné skupiny „VDĚČNOST jako cesta k RADOSTI“  a už dnes můžete mezi lidmi na stejné vlně využívat pozitivních účinků vděčnosti. Věděli jste, že lidé, kteří ničím zdánlivě bezvýznamným neopovrhují, jsou o 25% šťastnější než „podceňovači“? Vážně, je to výsledek vědecké studie výzkumného centra Kalifornské univerzity Los Angeles. Otestujte si to sami na sobě ZDARMA zde.

Jolana Fišerová

Máte s „není zač“ vlastní zkušenost? Podělte se do komentářů!

PS: Pro rok 2020 se navíc otevřely brány podpůrného a motivačního kurzu  „Dejte si like 2020 aneb Jak se stát svým nejlepším přítelem“ v novém, mnohem zábavnějším a efektivnějším „kabátě“, s mou intenzivní osobní odbornou konzultační podporou a motivačními videi. Přidejte se k ostatním a staňte se i vy svým nejlepším přítelem, pomocníkem a podporovatelem.

Sebeláska Dejte si like

Jolana Fišerová
Inspirátorka vědomé RADOSTI a autorka KOUZELných Lvích strategií osobního rozvoje. Finalistka prestižní soutěže Žena roku 2016. Ukazuje na konkrétních příkladech, že často #reseniexistuje, pokud jsme ochotni změnit úhel pohledu, a že je možné radovat se a žít naplno za všech okolností. Propojit se s Jolanou je možné na Lvím webu , na Lvím instagramu, na Lvím youtube kanále, na Lví FB stránce PoKROKovnik a v FB skupině Vděčnost a další cesty k radosti .
Komentáře

Přidat komentář