7 STRAŠných důvodů, proč NEosvobodit svého Lva

„Když se v tom nedloubu, tak se to dá přežít.“ popsala velmi pragmaticky svůj život paní Květa a zeptala se mě, zda „Má smysl, abych se přihlašovala do 7 KROKů? Není to zbytečné?“.

No, co se na to dá říct…

Cítíte se bezpečně a komfortně mnoho desetiletí v něčem, co pořád musíte hlídat, aby se vám to při sebemenším drcnutí nezhroutilo jako domeček z karet? Co ve skutečnosti NEEXISTUJE, jen si to strašně moc přejete (ale ani tak to neexistuje)?

Na druhou stranu, pokud vám opravdu STAČÍ svůj život „přežívat“, pak samozřejmě JE ZBYTEČNÉ kupovat si re-startovní kurz „7 KROKů, kterými osvobodíte Lva v sobě a začnete žít své sny!“, který vás má naučit místo „nějak to všechno vydržet“ konečně  ŽÍT. Ale jako pak se v tom teda nedloubejte 😉 Nestěžujte si, že ostatní žijou o tolik líp a vy byste to chtěli taky.

Proč se vlastně lidé tolik bojí udělat něco se svým životem, i když jim vůbec nevyhovuje, ba je často dokonce ničí? Z čeho mají STRACH?

Pojďme si teď shrnout největší hrůzy, které vás čekají, pokud byste se přece jen rozhodli do kurzu byť jen nakouknout (protože, jak víte, kdyby se vám tam nelíbilo, vrátíme vám okamžitě bez řečí peníze – ale psst, ať vám zbytečně neničíme alibi, že když nevíte, do čeho jdete, nemůžete vstoupit).

1. STRAŠný důvod – „Všechno by se provalilo…“

7 kroků členská sekce Krok 1

Ano, hned v 1. KROKu byste zjistili, že spoooooustu věcí jste mohli změnit už dávno, mnohem rychleji a mnohem snáz…auuuuu! Že nejste zdaleka tak staří a neschopní a bez možností, jak jste si vždycky mysleli…

A asi nejhorší by bylo poznání, že svět je naše zrcadlo, a tedy jak to máme nastavené v sobě, tak to pak žijem, neboli nejsou žádní „ti špatní tam“ a „my skvělí tady“. Chce se vám rozdupat to, na čem si právě čtete tenhle článek? Jak moc vám rozumím, také jsem to tak ještě před pár lety měla 😀

Ale má to i dobrou stránku: Když teda „si za všechno můžeme“, tak si to zase právě my můžeme krásně i napravit! (Omlouvám se, žádná pozitiva, to sem nepatří!)

2. STRAŠný důvod – „Nemusejí mě mít rádi ONI???“

7 kroků členská sekce Krok 2

A sakra, už ve 2. KROKu byste se stali zcela nezávislými na těch, co jste se jim až dosud „museli“ zavděčovat a „nesměli“ jste kvůli tomu být sami sebou.

Najednou můžete – a budete to vůbec umět? Rychle, chci zpátky svoje agresivní autoritativní věznitele, co mi nic nedovolili, protože co já s tou svobodou (a hlavně tou blbou zodpovědností s tím spojenou)? Když teď budu všechno moct, budu muset vymyslet, co vlastně chci…a mně se TAK NECHCE přemýšlet…

Ale má to i dobrou stránku: Víte, jaká obrovská tíha z vás spadne, když najednou nebudete muset být „dokonalí“? (Ano, já vím, žádná pozitiva.)

3. STRAŠný důvod – „Nemoc je jen ne-moc???“

7 kroků členská sekce Krok 3

Ve 3. KROKu by vám podklesly nohy definitivně – až dosud jste spoléhali na to, že spoustu věcí nemůžete „z objektivních důvodů“, protože trpíte spoustou nevyléčitelných nemocí a syndromem chronické únavy navrch.

A najednou byste se ode mě dozvěděli, že všechen nedostatek „moci“, projevující se jako ne-moc a nedostatek životní energie, se dá málem mávnutím kouzelného proutku pře-nastavit V HLAVĚ (no, tam byste to teda nečekali…) a můžete být zdraví a sršet elánem jako Jolča 😉

A mnoho radostí, které jste si až dosud odpírali, navíc nemusí stát ani korunu…

Néééééééééééééééééééééééééééé! Na tohle fakt nemáte.

Ale má to i dobrou stránku: Jestliže žít a překypovat energií opravdu CHCETE, tak můžete 🙂 (Ano, za tohle pozitivum byste mě nejradši uškrtili. Zcela chápu.)

4. STRAŠný důvod – „Dá se to dělat i líp???“

7 kroků členská sekce Krok 4

Nepředpokládám, že byste přežili první 3 KROKy, ale kdyby přece jen…
Se 4. KROKem by přišla jistá SMRT.  Ježiši ono se to všechno dalo dělat i JINAK, LÍP, míň se u toho honit, ten strach byl taky zbytečnej…

Ale má to i dobrou stránku: ODTEĎ už to budete vědět a dál to můžete v pohodě používat a šetřit čas, peníze i nervy… (Už jste mi říkali, že za jakákoliv „pozitiva“ vraždíte? Ne. To jste mi neříkali.)

5. STRAŠný důvod – „Budoucnost můžu ovlivnit???“

7 kroků členská sekce Krok 5

V 5. KROKu byste dali vale dosavadní utkvělé představě, že „budoucnost“ je něco, co na nás čeká jako nezměnitelný „osud“, něco lepkavě hnusného, co nejde smýt ani acetonem. A že pokud s ní i na chvíli hnete, tak se vám stejně při nejbližší příležitosti skutálí na nohy jako ten bájný Sisyfův balvan, rvaný dokola do kopce…

Ale má to i dobrou stránku: Když to teda JDE, postavíte si teď svoji budoucnost sami sobě NA MÍRU, to je bezva, ne? 😀 (Už nemáte sílu oponovat…)

6. STRAŠný důvod – „Lidi nejsou jen zločinci???“

7 kroků členská sekce Krok 6

Aha? Lidi nejsou jen nudní a neschopní hlupáci, případně všehoschopní chytráci, co vás chtějí zneužívat? Existují dokonce i lidi „použitelní“, ať už na práci nebo na legraci po práci? Proč jste teda tak dlouho trávili pěkně otravnou samotu v jeskyni (a ještě jste tam nastydli a dostali rýmu)?

Ale má to i dobrou stránku: Odteď se můžete kamarádit, „co to dá“. Bez omezení. Ze 7 miliard lidí už si určitě vyberete!

7. STRAŠný důvod – „Na všem je něco dobrého???“

7 kroků členská sekce Krok 7

Jestli jsem někdy něco FAKT NESNÁŠELA, tak to byly ty sluníčkový kecy typu „Vlastně není nic „špatného“, všechny nálepky tomu dáváme my!“. Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr! Ovšem…

Ale má to i dobrou stránku: Zas když na světě JSOU i pozitiva, tak proč žít pořád tak STRAŠně?

EPILOG

Pokud jste došli až na konec tohohle článku a vydrželi jste si neobjednat kurz „7 KROKů, kterými osvobodíte Lva v sobě a začnete žít své sny!“, tak jste FAKT DOBRÝ! Fakt nejlepší. Fakt odolní.
A tohle video už jste viděli? 😉

Který důvod nejvíce oslovil právě vás? Napište ho do komentářů 🙂

Jolana Fišerová

Jolana Fišerová
Inspirátorka vědomé RADOSTI a autorka KOUZELných Lvích strategií osobního rozvoje. Finalistka prestižní soutěže Žena roku 2016. Ukazuje na konkrétních příkladech, že často #reseniexistuje, pokud jsme ochotni změnit úhel pohledu, a že je možné radovat se a žít naplno za všech okolností. Propojit se s Jolanou je možné na Lvím webu , na Lvím instagramu, na Lvím youtube kanále, na Lví FB stránce PoKROKovnik a v FB skupině Vděčnost a další cesty k radosti .
Komentáře

Přidat komentář